Designerska ramka na zdjęcia DIY

Chcesz, by twoje kompozycje ze zdjęć były jeszcze piękniejsze? Stwórz własną ramkę na zdjęcia! Bez obaw – z naszym tutorialem będzie to naprawdę proste! Dzięki fotografiom Twój ulubiony pokój stanie się jeszcze bardziej „Twój”, a cudowne wspomnienia ożyją za każdym razem, gdy zerkniesz na ramki. 

Jak zrobić ramkę na zdjęcia – krok po kroku:

prosta ramka na zdjęcia

Krok 1: Przygotuj najzwyklejszą na świecie ramkę z wyjmowanymi plecami, zdjęcia w wybranym formacie, kolorowe taśmy lub papiery oraz niewielkie, ozdobne spinacze. 

wyklejanie tasiemkami

Krok 2: Rozbierz ramkę, wyjmując z niej przede wszystkim tylną część, która posłuży za tło do wyeksponowania fotografii. 

oklejone tasiemkami plecki ramki na zdjęcia

Krok 3: „Plecy” ramki oklej ulubionymi taśmami. My stawiamy na poziome, regularne pasy. Ty możesz wykorzystać do tego nie tylko taśmy, ale też kolorowy papier, a nawet kawałek tapety ze sklepu wnętrzarskiego! Użyj swojej kreatywności i stwórz coś wyjątkowego!

przyklejanie sznureczków do ramki na zdjęcia

Krok 4: Czas na sznureczki, na których zawiesimy zdjęcia. Rozmieść je w pasujących Ci odległościach, a następnie przyklej od tyłu klejem na gorąco. 

mocowanie tła w ramce

Krok 5: Zamocuj tło ponownie w ramce i przymocuj je spinaczami. 

ramka na zdjęcia z fotografiami na sznureczkach

Krok 6: Małymi, ozdobnymi spinaczami przypnij ulubione fotografie do wcześniej przyklejonych sznureczków. 

Taką małą galerię zdjęć możesz dowolnie zmieniać. Najważniejsze jednak, że wykonasz ją własnoręcznie, dokładnie tak, jak sama wymyślisz. Takie DIY to świetny sposób na relaks i gwarancja ogromnej satysfakcji z wykonania czegoś samodzielnie.  Efekt naprawdę Cię zaskoczy, a gdy ramka zawiśnie na ścianie lub zajmie honorowe miejsce w pokoju, każdy, kto Cię odwiedzi, będzie ją podziwiał! 

Zobacz modne naszywki!

Wendzikowska w bluzce Reserved! Kasia Zielińska w katanie z sieciówki!

Polecamy w tej kategorii