Jak zrobić dziury w spodniach?

Efektownie podziurawione spodnie od kilku sezonów królują na światowych wybiegach, stylowych ulicach wielkich metropolii oraz na opiniotwórczych blogach modowych. Sekretem ich popularności jest nieco nonszalancki i niegrzeczny charakter, który doskonale wpisuje się w wiele różnych stylizacji. Szukasz idealnych jeansów z dziurami? Możesz zrobić je sama! Sprawdź nasze DIY!

Jak zrobić dziury w spodniach?

Postrzępione spodnie z dziurami można kupić w wielu znanych sieciówkach i odzieżowych butikach. Bardzo często ich cena nie należy do najniższych lub rodzaj przetarć nie do końca odpowiada temu, o czym marzyłyśmy. Dlatego warto pokusić się o stworzenie autorskiego egzemplarza tego modowego must-have, jakim są jeansy z dziurami. Przeczytaj nasz przewodnik i zrób swoje własne spodnie z dziurami!

Co będzie Ci potrzebne, żeby zrobić dziury w spodniach?

Przede wszystkim twórczy zapał i para znoszonych lub zapomnianych jeansów wydobytych z czeluści szafy. Mogą być to spodnie, które kiedyś czymś niefortunnie poplamiłaś na udach lub jeansy, które po prostu Ci się znudziły. Najlepszym fasonem będą klasyczne jeansy, luźne boyfriendy lub ultradopasowane rurki. Ważne, by materiał, z którego wykonano spodnie, był denimem dobrej jakości bez dużej domieszki lycry czy innych dodatków. Dlaczego to tak istotne? Spodnie z dziurami DIY nie wyjdą tak efektownie z materiałów innych niż jeans, nie będą dobrze się strzępić i nie zyskają nonszalanckiego efektu postarzenia – to sprawdzone info.

 

Poza tym potrzebujesz już bardzo niewiele – naszykuj:

- ostre nożyczki,

- szydełko lub pęsetę,

- mydełko krawieckie, cienki pisak lub kredę,

- opcjonalnie do tego zestawu możesz dodać pumeks.

 

Uzbrój się jeszcze tylko w odrobinę cierpliwości i śmiało przystępuj do dzieła!

Jeansy z dziurami na wieszakach

Spodnie z dziurami - jak zrobić?

1. Najpierw przymierz spodnie przed dużym lustrem i zastanów się, gdzie i jakie dziury chciałbyś na nich wykonać. Wybierz obszar, który poddasz twórczej obróbce.

2. Rozłóż spodnie na płaskiej powierzchni i kredą, pisakiem lub mydełkiem narysuj linie, wzdłuż których będziesz ciąć. Postaraj się nie doprowadzać ich aż do bocznych i wewnętrznych szwów, ponieważ w czasie prania i normalnego użytkowania nacięte krawędzi mają tendencję do powiększania się, chyba że o taki właśnie efekt Ci chodzi.

3. Jak zrobić dziury w spodniach, by prezentowały się one jak najbardziej naturalnie i stylowo? Po narysowaniu linii nożyczkami natnij lekki łuk zamiast prostej linii, aby w ten sposób odzwierciedlić naturalną krzywiznę uda. Pamiętaj o włożeniu podkładki wewnątrz nogawki spodni - w przeciwnym wypadku możesz zniszczyć nie tylko spodnie, ale i podłoże, na którym pracujesz.

4. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak postrzępić spodnie, by prezentowały się równie efektownie, co gotowy wyrób znanej marki, w następnym kroku swojego DIY sięgnij po pęsetę lub szydełko. Za ich pomocą ostrożnie usuń granatowe lub czarne pionowe nitki ze swojego nacięcia. By zyskać spektakularny efekt zwisających poziomych cieniutkich sznureczków, najpierw potrzebne będą dwa równoległe nacięcia wykonane w odstępie około 1,5-2 centymetrów od siebie. Dzielącą je przestrzeń należy pracowicie wyskubać w wyżej opisany sposób.

5. Podoba Ci się osiągnięty efekt, ale chcesz jeszcze urozmaicić swoje jeansy i zastanawiasz się, jak zrobić przetarcia na spodniach? Nic prostszego – do tego właśnie przyda Ci się naszykowany wcześniej pumeks. Wystarczy delikatnie potrzeć nim krawędzie wykonanych nacięć tworzących dziurę i voila!

6. Jak przetrzeć spodnie innymi metodami? Możesz, w zastępstwie pumeksu, rozważyć podebranie chłopakowi lub tacie kawałka papieru ściernego lub wspomóc się nieco stępioną jednorazową maszynką do golenia – w każdym wypadku niezwykle istotna jest uważność i wyczucie, ponieważ zbyt mocne operowanie narzędziami spowoduje powiększenie dziury zamiast efektownego postrzępienia. Kolejne prania dopełnią dzieła i będziesz dumna ze swoich własnoręcznie ozdobionych spodni z dziurami.

narzędzia do szycia
Podkreśl swoje nogi latem! Te triki działają cuda! Piękne sukienki z efektem WOW na każdą okazję

Polecamy w tej kategorii