Inspiracja z wybiegów - powrót tweedu

Tweed, czyli gruba wełniana tkanina w wielobarwne wzory, przeżywa swój wielki powrót na modowych salonach. Już nie tylko Chanel lansuje tę elegancką i pasującą nie tylko do osób w średnim wieku, tkaninę. Tweed jest nie tylko intrygujący, to również bardzo ciepły materiał, który poprzez swoją różnorodność dodatkowo ożywi Waszą szafę!

Inspiracja z wybiegów - powrót tweedu

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Tweed to zdecydowanie dobry wybór na jesień. Bez problemu znajdziecie dla siebie chociażby płaszcz wykonany z tego materiału. Projektanci, w swoich najnowszych kolekcjach, bardzo często wybierali właśnie tweed. Kraciaste, kolorowe i oversize'owe płaszcze pojawiły się w takich kolekcjach jak Blugirl czy Philip Lam. Okrycia wierzchnie w zdecydowanie bardziej okswordzkim stylu, z mocno zaznaczoną talią zaprezentowali projektanci Miu Miu czy Tommy Hilfiger. Jeśli natomiast wolicie drobniejsze, tweedowe wzory zainspirujcie się długim, piaskowym płaszczem od Margaret Howell czy nieco krótszym, grafitowym od Michaela Korsa. Oczywiście klasykiem pozostaną kreacje od Chanel. Tam natkniemy się nie tylko na tweedowe płaszcze. Jeśli jesteście odważne postawcie na spódnicę wykonaną z tego materiału, spodnie czy cały zestaw. Tweedowy total look to coś naprawdę hot!

Przekonacie się do tej tkaniny? Zobaczcie jak tweed interpretują bogerki modowe i co takiego wybrałyśmy dla Was z oferty sklepów internetowych dostępnych w Domodi!

Tweedowe płaszcze blogerek

Marynarki i płaszcze z tweedu w Domodi

Pomysły na stylizację halloweenową Wybór stylistki: kolor khaki

Polecamy w tej kategorii