Geometryczne wzory: porady i inspiracje

Większość kobiet decyduje się na ubrania bez wzorów. Zazwyczaj wynika to z faktu, że nie do końca jesteśmy przekonane o tym czy dany wzór pasuje do naszej urody. Poza tym obawiamy się, że może optycznie zniekształcić naszą sylwetkę. Ubrania bez wzorów są zdecydowanie bardziej bezpieczne, ale czy ciekawsze? Zobaczcie jakie wspaniałe efekty można uzyskać gdy postawicie na printy w swojej garderobie!

Moda w kratkę czy szachownicę?

W sezonie jesienno zimowym, jak i we wcześniejszych, pojawiła się krata. Za każdym razem jednak zmienia ona nieco swoje oblicze. W swoich najnowszych kolekcjach projektanci najchętniej sięgali po tkaniny w szachownicę, zarówno po klasyczną, czarno-białą, ale pojawiała się również jej nieco mniej standardowa odmiana - kolorowa. Poza tym jednym z najważniejszych wzorów geometrycznych sezonu jest krata typu “windowpane”.

Modelki ubrane w sukienki w mniejszą i większą szachownicę.

Dziewczyna w kurtce w czerwoną kratę, jeansach i trampkach.

Liczy się... kolor!

Kobiety ubrane w kolorowe ubrania (sukienka, koszula i spódnica) we wzory.

Jeśli należycie do osób, które szukają sposobu na ożywienie swojej garderoby, zdecydowanie powinnyście się zainteresować ubraniami w kolorowe wzory. Pasy, kwadraty, koła i inne figury geometryczne, połączone ze sobą albo występujące samodzielnie i pomalowane na mnóstwo, różnych barw. Dzięki takim kreacjom ubrania przestają być tylko okryciem dla naszego ciała - zamieniają nas w barwne elementy otoczenia, które trudno przeoczyć.

Modelka z pokazu jesienno-zimowej kolekcji Prada w kraciastym płaszczu i modelka pokazu Jeremy Scott w kolorowej sukience.

Jesienno zimowa kolekcja Prady obfitowała w barwne kreacje, stworzone na bazie oryginalnych wzorów. Najczęściej pojawiały się motywy florystyczne i oczywiście krata - duża, niecodzienna i hipnotyzująca. Pamiętajcie, że jeśli chcecie wkomponować w swoją stylizację mocno nasycony barwami element (np. płaszcz) lepiej aby cała reszta stylizacji była stonowana. W ten sposób na pewno nie popełnicie modowej gafy.

Jeremy Scott znany jest ze swojego zamiłowania do łączenia barw. Jeśli podobnie jak on, nie boicie się odważnych połączeń zdecydujcie się na przykład na kolorową sukienkę i dodajcie do niej rajstopy, które nawiążą do wzoru Waszej kreacji. Tego typu podejście wcale nie jest infantylne i przestarzałe. Wręcz przeciwnie!

Pasy, paski i paseczki

Paski również wróciły go łask. Sięgnijcie po nie nie tylko wtedy gdy chcecie wyszczuplić swoją sylwetkę. Warto nosić paski również bez takiej potrzeby i nie bać się tych poziomych. W zależności od tego z czym ubierzecie pasiastą bluzkę, jej właściwości optycznej korekcji sylwetki mogą się zmienić. Nie warto więc kurczowo trzymać się zasady "pasy poziome tylko dla szczupłych".

Zobacz więcej

Postaw na oryginalność printu!

Agnieszka Więdłocha i Natalia Kukulska w sukienkach z ciekawymi wzorami geometrycznymi.

Agnieszka Więdłocha znana jest z tego, że nie boi się eksperymentów modowych. Uwielbia geometryczne wzory i często sięga po nie w swoich stylizacjach. Szczególnie jednak lubi wybierać te nieco mniej popularne, niestandarowe. Skromna, jeśli chodzi o krój, sukienka w białe pasy na czarnym tle doskonale zaprezentowała się na delikatnej figurze aktorki. Dzięki temu, że sama w sobie jest wyrazista, celebrytka nie musiała zbytnio kombinować z dodatkami.

Na podobny pomysł jeśli chodzi o stylizację (ale w kolorze) wpadła Natalia Kukulska. Sukienka z lekkim gradientem, nieco luźniejsza u góry, zdcydowanie nie byłaby zbytnio interesująca gdyby nie egzotyczny wzór, który się na niej pojawił. Piosenkarka zdecydowała się również na delikatne podkreślenie ust, których kolor doskonale "zagrał" z całą resztą stylizacji.

Intrygujące połączenia

Zdecydowanie najodważniejszym i szukającym modowych wrażeń polecamy łączenie ze sobą w stylizacji kilku, różnych wzorów. Jeśli zastanawiacie się jak to zrobić zainspirujcie się lookiem modelki z pokazu domu mody Jonathan Saunders.

Modelka na pokazji kolekcji Jonathan Saunders we wzorzystym golfie i spódnicy w paski.

Źródła zdjęć: East News, Zeppelin, ONS

Wzorzyste ubrania w Domodi

Jak używać cieni do oczu? Styl sportowy: jak i z czym go łączyć?

Polecamy w tej kategorii