Jak używać cieni do oczu?

Zastanawiasz się w jaki sposób nakładać cienie do oczu, aby makijaż był schludny i symetryczny? Sprawdź prosty trik, który stosuje Kasia z Domodi.tv. Potrzebna do tego będzie tylko taśma klejąca. 

Jak dobrać cienie do powiek?

Znaleźć swój idealny odcień wydaje się być trudną sprawą, tym bardziej, że i paletek z różnymi kolorami jest mnóstwo. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawach, a w razie wątpliwości skonsultować się ze znajomą makijażystką, swoją kosmetyczką lub ekspedientką w drogerii. 

Rodzaje cieni do powiek według konsystencji to: prasowane (czyli w kamieniu), sypkie i mineralne oraz tłuste w kredce lub musie. Każda z nas może dobrać do swoich oczu cienie kontrastujące lub dopasowane do koloru oczu. Dla przykladu, niebieskookim i osobom o szarych oczach pasują: róż, pomarańcz, fiolet, brąz, ale też szary, zielony i grafitowy. Posiadaczki zielonych oczu powinny wybierać beże, brązy, zieleń, jak również niebieski i fioletowy. Z kolei osoby o brązowym kolorze oczu najlepiej wyglądają w zielonym, turkusowym i brzoskwiniowym. 

 

Modne cienie do powiek

Sposoby na noszenie skórzanych spodni Geometryczne wzory: porady i inspiracje

Polecamy w tej kategorii