Dżungla na ubraniach - inspiracje z wybiegu

Nie od dziś wiadomo, że projektanci podczas tworzenia wiosenno-letnich kolekcji szczególnie chętnie sięgają do inspiracji z natury. Niemal co roku przewija się w modzie motyw kwiatów. Czasem jednak, jak ma to miejsce na przykład w tym sezonie, wśród inspiracji roślinnych pojawiają się te bardziej egzotyczne. Jak i z czym nosić ubrania we wzory przeklejone rodem z krajobrazu dżungli? Zainspirujcie się pomysłami projektantów!

Dżungla na ubraniach - inspiracje z wybiegu

Żar tropików według Paul and Joe

Ubrania w egzotyczne wzory z wiosenno-letniej kolekcji Paul and Joe.

W egzotyczny nastrój, na paryskim tygodniu mody, bez wątpienia wprowadzili nas projektanci marki Paul and Joe. Za jeden z motywów przewodnich swojej kolekcji uznali bowiem liście palmowe i to właśnie one ozdabiały subtelne sukienki midi, maxi czy tuniki. Pojawiły się również na bluzce koszulowej, którą doskonale dopełnił garnitur w kolorze oceanu. Jeśli lubicie niecodzienne stylizacje, koniecznie wzbogaćcie swoją garderobę o ubrania w tropikalne wzory!

Rochas - motyw dżungli z klasą

Kultowy francuski dom mody po raz kolejny udowadnia, że praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych. W wiosenno-letniej kolekcji Rochas da się bowiem zaobserwować motyw dżungli opakowany w niezwykle elegancki, zupełnie niewakacyjny sposób. Przepiękne, atłasowe garsonki czy płaszcze, bez najmniejszego zawahania nadawałyby się na biznesowe spotkania. Natomiast bogato zdobione sukienki koktajlowe poleciłybyśmy Wam na uroczystości ślubne i weselne.

Odzież damska w egzotyczne wzory z wiosenno-letniej kolekcji Rochas.

Kobieta łąka w kolekcji Jenny Peckham

Ubrania w egzotyczne printy z wiosenno-letniej kolekcji Jenny Peckham.

Z kolei angielska projektantka sięgnęła po nieco inną inspirację z natury. Jennny Peckham postawiła bowiem na bardzo gęsty motyw kwiatowy wymieszany z roślinnym i przedstawiony głównie za pomocą wyszywanych elementów kreacji. Dzięki tego typu podejściu jej stylizacje wyglądają jak fragmenty łąki uchwycone na ubraniach. Szczególnie wrażenie to odnosi się w stosunku do sukienek maxi i damskiego garnituru.

Moc zieleni według Jaspera Conrana

Można bez ryzyka stwierdzić, że kolekcja brytyjskiego projektanta była jedną z najbardziej zielonych spośród wszystkich, które mogliśmy obejrzeć podczas londyńskiego tygodnia mody. Jasper Conran postawił na soczysty motyw roślinny, który przedstawiał w swoich projektach za pomocą różnych rozwiązań. Malownicze wzory połączone z przezroczystościami oraz warstwowymi stylizacjami czy cekinami, sprawiły że powstał z tego wszystkiego niezwykle intrygujący kolaż.

Odzież damska w egzotyczny print z wiosenno-letniej kolekcji Jasper Conan.

Retro roślinność od Gucci

Ubrania w egzotyczne wzory z wiosenno-letniej kolekcji Gucci.

Odkąd Alessandro Michele stanął na czele jednego z najsłynniejszych domów mody, marka konsekwentnie dąży do przedstawienia nowego oblicza stylu retro. Dyrektor kreatywny Gucci z niezwykłą odwagą albo wręcz nonszalancją, udowadnia że w modzie jest jeszcze wiele do okrycia. Motyw dżungli wyraźnie przewija się w jego wiosenno-letniej kolekcji i doskonale współgra z retro fasonami oraz dodatkami.

Mroczny i dziki Dries van Noten

Belgijski projektant zaprasza nas do niebezpiecznego, ale też intrygującego świata egzotyki. Dries van Noten zdecydowanie bardziej jesienną niż letnią kolorystykę ozdabia bowiem wzorami, które przypominają zarysy gałęzi drzew podczas nocnej wyprawy do lasu.

Odzież damska w egzotyczne wzory z wiosenno-letniej kolekcji Dries van Noten.
Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Sukienki w egzotyczne wzory w Domodi!

Makijaż w stylu Kylie Jenner tutorial Back to school - jaki plecak wybrać?

Polecamy w tej kategorii