Się działo w kwietniu!

Choć wiosna w przyrodzie zawitała do nas późno, to tę w modzie skutecznie budzili projektanci i odbywające się w kwietniu wydarzenia. Sprawdźcie, co w modowej trawie piszczało w kończącym się miesiącu.

Polska scena modowa

W drugi weekend kwietnia (12-14.04) galeria Posnania w Poznaniu zmieniła się w przestrzeń wypełnioną modą niezależną dzięki ogólnopolskiemu wydarzeniu Polska Szafa by Fashion Meeting. Galeria zapełniła się najbardziej kreatywnymi, polskimi markami. Kobiety i mężczyźni mogli wybierać wśród rzeczy od rodzimych projektantów z takich miast jak m.in.: Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań, Kraków. Kolejna edycja wydarzenia już w maju!

To nie koniec wydarzeń organizowanych przez Fashion Meeting. Ich cykl weekendowych targów o nazwie Aleja Projektantów zagościł ponownie w największej galerii handlowej w kraju - Alei Bielany we Wrocławiu w ostatni weekend kwietnia (27-28.04). Pośród licznych wystawców i polskich twórców,  reprezentujących modę niezależną, każdy mógł znaleźć dla siebie unikatowe perełki! Obok biżuterii czy okularów bowiem znalazły się buty i odzież – nie tylko na zbliżającą się majówkę.

Wzorzysta wiosna

W kwietniu odbyła się kolejna, wiosenna edycja Targów Designu WZORY - wydarzenia promującego najciekawsze i najnowsze polskie wzornictwo. Tegoroczne Wzory odbyły się w ostatni weekend kwietnia, (27-28.04.) w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. W zabytkowej przestrzeni targowej zagościło ponad 130 wystawców. Dla odwiedzających była to szansa zdobycia niepowtarzalnych produktów sztuki użytkowej – mebli, ceramiki, grafiki, lamp, tekstyliów, dekoracji. Nie zabrakło też stoisk z perłami vintage i  królestwa zieleni – miłośnicy flory jak zwykle znaleźli tu coś dla siebie. Targi tradycyjnie łączyły część handlową z edukacyjną i społeczną, oferując liczne wydarzenia towarzyszące – warsztaty, koncerty i panele dyskusyjne. Tym razem dwoma głównymi motywami przewodnimi Targów były kobiecość i zieleń. Wśród wielu propozycji warsztatów na uwagę zasługują m.in. te organizowane przez Annie Sloan Polska. Twórczyni kultowych farb kredowych grała w kapeli uwielbianej przez Davida Bowie i Micka Jaggera, a dziś - jako światowej sławy autorytet w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych - inspiruje jak żyć z pasją i pięknie. Podczas warsztatów pod okiem ambasadorek Annie można było stworzyć artystyczny T-shirt z własnoręcznie wykonanym wzorem.

Sukienki na wesele – zobacz nasze hity! Zobacz rewolucję stylu sióstr Olsen!

Polecamy w tej kategorii