Przekonaj się jak konturować policzki w 2 min!

Konturowanie twarzy zyskało w ostatnim czasie bardzo na popularności. Większość tutoriali makijażowych to skomplikowane instrukcje trwające nawet pół godziny! My przygotowaliśmy dla Was szybki dwuminutowy sposób na idealne policzki. Sprawdźcie koniecznie nowy odcinek Domodi.tv!

Przekonaj się jak konturować policzki w 2 min!

CO TO JEST KONTUROWANIE TWARZY?

Konturowanie twarzy to technika, która pozwala na optyczne wymodelowanie rysów i nadanie im pożądanego wyglądu. Dokonuje się go za pomocą matowych kosmetyków (nigdy nie wybieraj tych połyskujących): pudru w kamieniu, kremie bądź ołówka. Dzięki ich użyciu można stworzyć złudzenie wydatnych kości policzkowych, wymodelowania nosa, mniejszego czoła, a także łagodniejszej linii podbródka.  Dopiero jako ostatni etap całego makijażu stosujemy kosmetyki rozświetlające, np. w okolicach oczu. 

JAK KONTUROWAĆ POLICZKI?

Dziś mamy dla Was domowy sposób na idealne konturowanie policzków z pomocą łyżki! Zobaczcie najnowszy odcinek Domodi.tv. 

CZY KONTUROWANIE WYSUSZA SKÓRĘ?

Profesjonalne kosmetyki zawierają składniki takie jak masło shea i witaminę E, które odżywiają i regenerują cerę, pozostawiając na niej ochronną warstę lipidową, a także poprawiają jej elastyczność i chronią przed szkodliwym działaniem UV. Ponadto witamina E ma działanie przeciwutleniające, co prowadzi do opóźnienia procesu starzenia się skóry. Dlatego warto wybierać odpowiednie specyfiki z pewnych źródeł. 

Serce

Cechy twarzy-serca to przede wszystkim: policzki szersze niż linia włosów oraz wąska i spiczasta broda. Konturowanie aplikujemy:

- zaczynając od boku czoła,

- następnie wzdłuż skroni,

- przechodząc niżej kości policzkowych

- i kierując się do środka policzka.

Zaznaczamy też fragment twarzy tuż pod brodą, aby ją złagodzić. Z kolei rozświetlić należy środek czoła i brody oraz fragment pod oczami. 

Twarz okrągła

Ten typ charakteryzuje się taką samą szerokością jak i długością twarzy, bez wyraźnych linii podbródka, żuchwy i włosów. Jak wymodelować okrągłą twarz?

- konturujemy boki czoła i skronie, aby ten szeroki obszar wydawał się węższy,

- kolejno poniżej kości policzkowych w kierunku środka, obniżając linię aż do szczęki, żeby optycznie wydłużyć twarz,

- podobnie jak w przykładzie wyżej, rozświetlamy środek czoła i brody.

Twarz kwadratowa

Ten kształt ma podobne cechy do twarzy okrągłej, czyli jest tak samo długi, jak szeroki, ale linie szczęki i czoła są bardzo wyraźnie zarysowane. Aby nieco je złagodzić, należy:

- po bokach czoła, aby je optycznie zwęzić,

- pod kością szczękową na całej długości,

- obszar poniżej kości policzkowych, zaczynając od uszu, w stronę środka policzka.

 

Prostokąt

Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej wyraziste są linie szczęki i kości policzkowe, ale twarz jest dłuższa niż szersza. Konturujemy w następujący sposób:

- boki czoła, do linii włosów,

- wzdłuż linii włosów, dzięki czemu optycznie je "obniżymy",

- zaznaczmy obszar poniżej kości policzkowych, kierując się do środka policzka,

- obrysowujemy twarz tuż pod szczęką.

Oczy i kości czoła rozświetlamy. 

Owal

Jak rozpoznać czy masz twarz w kształcie owalu? Jeśli twoja twarz jest prawie dwa razy tak długa jak szeroka, a do tego nie masz wyraźnie wyróżniających się elementów twarzy na linii żuchwy, podbródka i włosów, to właśnie oznaki posiadania twarzy-owalu. Konturowanie należy wtedy zastosować:

- poniżej włosów, aby optycznie je obniżyć,

- pod podbródkiem, dzięki czemu złagodzimy go i nadamy twarzy bardziej okrągłego kształtu,

- poniżej kości policzkowych (od środka policzka do ucha). 

Nie należy zapomnieć o rozjaśnieniu (czyli użyciu produktu rozświetlającego) obszaru pod oczami.

Do makijażu i nie tylko - idealne podkreślenie twarzy!

Jak nosić wielki szal? Zainspiruj się! Mała czarna na Walentynki z wyprzedaży

Polecamy w tej kategorii