Kozaki na zimę - jak dobrać do sylwetki?

To ponadczasowe obuwie damskie, które nadaje się do noszenia przez cały rok! Poza tym odpowiednio dobrane kozaki mogą zatuszować niedoskonałości figury i podkreślić jej atuty. Wszystko zależy od tego jaki fason tego obuwia damskiego wybierzemy i z czym będziemy je nosić. Które kozaki sprawią, że wydłużymy nogi, a co za tym idzie - wysmuklimy sylwetkę? Jakich powinny unikać kobiety o pełniejszych kształtach? Z nami znajdziecie idealne kozaki na zimę!

Kozaki na zimę - jak dobrać do sylwetki?

Kozaki dla kobiet o pełniejszych kształtach

Osoby niskie i noszące ubrania w rozmiarze 42+ powinny zrezygnować z butów na cienkiej szpilce. Dla tego typu sylwetki idealne będą kozaki na stabilnym słupku lub koturnie. Najlepsze będą buty w jednolitym kolorze z delikatnie wydłużonym czubkiem. Kozaki dla osób niskich o pełnych kształtach powinny przylegać do łydki (ważne żeby były dopasowane) i sięgać około 5 cm przed kolanem. Kobieta o takiej budowie powinna unikać niskich botków. Kolejnym zabiegiem, który pomoże niewysokim osobom noszącym ubrania plus size zatuszować wady swojej sylwetki, jest wybieranie kozaków w tym samym kolorze co spodnie lub rajstopy i spódnica (najlepsza będzie czerń).

Jeśli chodzi o osoby o pełniejszych kształtach, ale wysokie zasady są bardzo podobne, z tą różnicą, że cholewki kozaków mogą być wyższe. Kobiety o takiej figurze powinna zakładać kozaki jaśniejsze niż spodnie czy rajstopy. Dzięki temu noga ponad kozakiem zostanie optycznie wyszczuplona. Jeżeli chodzi o wysokość cholewki, to w przypadku szerokiej łydki, powinna ona sięgać pod kolano. Najlepszy będą kozaki na płaskim obcasie o delikatnie zaokrąglonym czubku.

Kozaki dla kobiet niskich i szczupłych

Osoby o tego typu sylwetce powinny szukać idealnych kozaków wśród tych na delikatnym obcasie lub niewielkim koturnie. Buty powinny sięgać przed kolano, a w przypadku botków, nie dłużej niż do kostki. Niskie i szczupłe kobiety najlepiej zaprezentują się w jasnych kozakach, kolorem zbliżonych  do spodni czy rajstop, bez wyrazistych ozdób na cholewce.

Kozaki dla kobiet wysokich i szczupłych

W tym wypadku sylwetkę najlepiej zrównoważą kozaki na płaskim lub niewielkim obcasie. Doskonały będzie ten drobny, niezbyt masywny. Dla osób o takiej budowie sprawdzą się zarówno kozaki dopasowane, marszczone, jak i te z zaokrąglonym czubkiem. Wysokie i szczupłe kobiety powinny wybierać obuwie, które kolorystycznie odetnie się od góry. Doskonałą propozycją dla wysokich i szczupłych osób będzie hit ostatniego sezonu czyli długie kozaki sięgające do połowy uda.

Jak zatuszować wady sylwetki kozakami?

Kozaki dla kobiet o zbyt masywnych łydkach

Ten mankament bardzo dobrze zatuszują proste kozaki w jednolitym kolorze, przed kolano, na grubym obcasie w połączeniu z rozszerzana spódnicą, sięgającą do połowy kolana. Doskonałym pomysłem będą też oficerki z szeroką cholewką.

Kozaki dla kobiet o zbyt krótkich nogach

W tym wypadku pomogą dopasowane kozaki na koturnie, kończące się około 5 cm przed kolanem, które nie zakrywają zwężenia nogi pod samym kolanem. Najlepiej, aby góra pozostała w tym samym kolorze.

Kozaki dla kobiet z nogami w kształcie litery "X"

Rozwiązaniem idealnym dla osób o takiej budowie będą oficerki. Ich masywna cholewka odciąga uwagę od krzywych nóg. Nogi w "X" zostaną też zatuszowane, jeśli kozaki sięgające do połowy kolana lub trochę ponad połączy się ze spódnicą lub sukienką, nachodzącą na kozaki.

 

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Najmodniejsze kozaki damskie na zimę w Domodi!

Makijaż na Sylwestra 2016/2017 Co warto kupić na zimowych wyprzedażach?

Polecamy w tej kategorii