Kobiece garnitury

Kobiece garnitury nieśmiało pojawiały się w ostatnich kolekcjach światowych projektantów, ale w tym sezonie są pozycją obowiązkową w szafie nowoczesnej, pewnej siebie kobiety.  Ta tendencja zainspirowana jest modą lat 30. Jedną z największych ikon promujących ten trend to Marlena Dietrich, która uwielbiała doskonale skrojone garnitury projektu Coco Chanel. 

Kobiece garnitury

Kobiece garnitury nieśmiało pojawiały się w ostatnich kolekcjach światowych projektantów, ale w tym sezonie są pozycją obowiązkową w szafie nowoczesnej, pewnej siebie kobiety.  Ta tendencja zainspirowana jest modą lat 30. Jedną z największych ikon promujących ten trend to Marlena Dietrich, która uwielbiała doskonale skrojone garnitury projektu Coco Chanel. Jako jedna z pierwszych kobiet wypromowała męski styl w kobiecym wydaniu. Aktorka do dziś jest największą inspiracją męskiego stylu, pokazującego jak nosić garnitur na co dzień. 

W tym sezonie światowi projektanci powracają do promowania damskich garniturów. Ralph Lauren zaproponował spodnie z wysokim stanem oraz dobrze skrojoną marynarkę. Christian Dior postawił na odważne połączenia zestawiając ze sobą kontrastujące barwy. Hermes promuje marynarki i spodnie w oversizowym kroju. Giorgio Armani dodaje szczyptę kobiecości stylizacji, narzucając marynarkę na nagie ciało, podkreślając przy tym biust. DKNY i Stella McCartney to stylizacje w wersji total look. Projektanci do garnituru dobrali dodatki w tym samym kolorze. 

Garnitur doskonale wysmukla optycznie sylwetkę, poprzez jednolitą barwę, podkreśla figurę i akcentuje talię. W stonowanych barwach jest doskonałym wyborem na oficjalne spotkania, natomiast w ekstrawaganckich kolorach idealnie sprawdzi się na wieczór. 

Nasza stylistka Monika Mia Grelewicz wybrała specjalnie dla Was propozycje kobiecych garniturów, które znajdziecie w Domodi.pl

Modne buty na zimę 2014/15 Futrzane detale

Polecamy w tej kategorii