Inspiracja z wybiegów - baby doll

W sezonie jesienno-zimowym przeżywamy boom nie tylko na lata 70. Projektanci w swoich kolekcjach równie chętnie nawiązywali do nieco wcześniejszego okresu w historii mody. Dziewczęce kroje i cukierkowe kolory sukienek w stylu baby doll, który najbardziej kojarzony jest z latami 60. Lubicie ten styl?

Inspiracja z wybiegów - baby doll

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Sukienka mini, o fasonie litery A, w pastelowych kolorach i posiadająca koronkowe elementy - to chyba najbardziej charakterystyczne cechy ubrań w stylu lat 60. W tym sezonie zdecydowanie kolekcję, która zawierała w sobie mnóstwo pierwiastka tamtego okresu, pokazał dom mody Prada. Sukienki baby doll zostały przedstawione w wielu kolorach i różnych wersjach. Najbardziej urzekająca była ta różowa, z dodatkiem długich, satynowych rękawiczek oraz srebrnych pantofli na kwadratowym obcasie. Dom mody Alberta Ferretti pokazał lata 60. od nieco innej strony. Skupił się na motywie koronkowym, którego delikatność i niewinność została jeszcze bardziej zaakcentowana poprzez użycie białego koloru. Podobna konwencja pojawiłą się z resztą w najnowszej kolekcji Gucci czy Valentino. Dior i Chanel natomiast postawili na nieco bardziej zimową wersję tego stylu, przedstawiając baby doll w formie sukienek wykonanych z grubszych, wełnianych materiałów.

Macie w swojej szafie kreację w tym stylu? Jeśli nie, koniecznie przejrzyjcie propozycje sukienek baby doll, które możecie znaleźć za pomocą Domodi!

Blogerki ubrane w stylu baby doll

Pastelowe sukienki w stylu lat 60. w Domodi

Must have: koszula w stylu boho Modny kombinezon według gwiazdy

Polecamy w tej kategorii