Wybór projektantów: szachownica

Krata to ponadczasowy wzór, który pojawia się w praktycznie każdym sezonie, ale pod inną postacią. Tym razem projektanci proponują abyśmy postawiły na tę wyrazistą, dużą, a najlepiej w kształcie typowej szachownicy. Zobaczcie jak nosiły ten wzór modelki na pokazach światowej sławy projektantów i zainspirujcie się ich lookiem!

Wybór projektantów: szachownica

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Najbliżej wizji klasycznej szachownicy był chociażby dom mody Valentino. Kontrasowa krata pojawiła sie tam na sukienkach, spódnicach czy narzutkach, wprawiając widza niejako w stan optycznego złudzenia. To jeden z ciekawszych trendów tego sezonu nazywa po prostu op-art. Szachownicę w wersji biało-czerwonej pokazano z kolei w najnowszej kolekcji Lacoste. W połączeniu ze strojami typowo sportowymi i na przykład futerkiem, prezentowała sie ona niezwykle ciekawie. Z kolei dom mody Chanel zdecydował się na połączenie elegancji z lookiem casualowym obierając za punkt wspólny właśnie wzór. Byblos pokazał nieco zniekształconą wersję szachownicy na swoich sukienkach. Jeśli pomysł wkomponowania klasycznej wersji tego wzoru w stylizację kompletenie do nas nie przemawia, zdecydujmy się na wersję nieco bardziej przystępną. Acne Studios czy Daks pokazali w swoich kolekcjach, że szachownicę można przemycić w nieco łagodniejszej odsłonie i sprawić, że wcale nie będzie ona aż tak rzucająca się w oczy jak jej pierwotna wersja.

Lubicie ten wzór? Spróbujecie wpisać go w swój look? Koniecznie przejrzyjcie wyrzukane przez nas ubrania w wyrazistą kratę, które znajdziecie w sklepach internetowych dostępnych za pośrednictwem Domodi!

Szachownica według blogerek

Kraciaste ubrania w Domodi

Nasz typ: koszule w stylu vintage Idealne na Święta: spódnice rozkloszowane

Polecamy w tej kategorii