Wybór projektantów: jesienne płaszcze

Płaszcz to jeden najważniejszych elementów jesiennej garderoby. Na wybiegach pojawiło się sporo propozycji różnych krojów, materiałów oraz kolorów, które na pewno zainteresują niejedną z Was. Modne będą zarówno te płaszcze w stylu boho, jak i pastelowe oraz oczywiście czarne.

Wybór projektantów: jesienne płaszcze

W tym sezonie wielu projektantów postawiło w swoich kolekcjach na neogotyk. Widać to było również w okryciach wierzchnich. Najlepiej będzie jeśli zdecydujemy się na płaszcz co najmniej za kolano, a najlepiej do samej ziemii. W wypadku czarnej wersji okrycia wierzchniego najlepiej będzie wybrać taki krój, który podkreśli talię. Możemy też same dodać pasek. Dzięki temu mimo ciężkiego charakteru, będziemy wyglądały kobieco i intrygująco.

Boho i barokowy przepych to również bardzo ważne trendy tego sezonu, które podobnie jak neogotyk mają swoje odzwierciedlenie w okryciu wierzchnim. Jeśli podoba nam się taki styl zdecydujcie się na zdobione złotą nicią płaszcze, te brązowe, z futrzanymi elementami albo skórzane. Najelepiej jeśli płaszcze będą utrzymane w ciepłej, brązowo-karmelowej kolorystyce i podobnie jak w przypadku płaszczy czarnych, sięgały co najmiej do kolana.

Płaszcze w jednym, intensywnym kolorze pojawiły się na wielu pokazach jesienno-zimowych kolekcji. Najmodniejsze będą te długe (za kolano albo nawet do samej ziemi), ale jeśli do naszej sylwetki pasuje nieco krótsza wersja okrycia wierzchniego nie musimy decydować się na wersję maxi. Ważne, żeby kolor tego elementu garderoby był intensywny i dominował w stylizacji. Fankom typowo jesiennych kolorów polecamy zaopatrzyć się w płaszcz atramentowy, krwisto czerwony czy też butelkowo zielony. Jeśli jednak do naszej urody pasują mniej nasycone barwy, zdecydujmy się na okrycie wierzchnie w kolorze nieco bardziej dziewczęcym. Pastelowy, zgaszony róż bardzo zgrabnie skontrastuje masywny krój dwurzędowego płaszcza z dużymi wyłogami.

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Jesienne płaszcze w domodi

Jakie kalosze na jesień wybrać? Hit jesieni - buty na słupku!

Polecamy w tej kategorii