Twój wyjątkowy organizer DIY

Szykujesz się na powrót do szkoły? Chcesz wyróżnić się czymś absolutnie wyjątkowym, a przy okazji zadbać o dobrą organizację przyborów szkolnych? Pomożemy! Oto przepis na niezwykle przydatny i efektowny organizer szkolny.

Twój wyjątkowy organizer DIY

Już za kilkanaście dni zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. Bez obaw! Znamy znakomity sposób na umilenie sobie powrotu do szkoły. Zacznij szkołę w mega stylu z Twoim indywidualnym super organizerem. Spersonalizowane, świetnie zorganizowane i oryginalne wyposażenie możesz przygotować własnoręcznie! Co zyskujesz?

- świetną zabawę i satysfakcję z samodzielnego tworzenia organizera szkolnego,
- pewność, że nikt nie będzie mieć takiego samego,
- łatwość utrzymania porządku w niezbędnych, szkolnych przyborach!

Nie szczędź kolorów, brokatowych i błyszczących zdobień ani charakterystycznych gadżetów. Puść wodze fantazji i stwórz coś naprawdę oryginalnego!

Sprawdź nasz tutorial!

Krok po kroku:

Krok 1: Przygotuj sztywne kartoniki o następujących wymiarach:

- 2 kartoniki 10x24cm,

- 2 kartoniki 1,5x24cm,

- 2 kawałki 3x33cm,

- po jednym kartoniku: 4x24cm, 12x33cm, 24x33cm, 23x33cm.

Dzięki temu z łatwością złożysz potrzebną nam bryłę, która stanowi podstawę organizera.

Krok 2: Tył wyciętych kartoników oklej dokładnie kolorowym papierem w wybranym wzorze.

Krok 3: Ułóż wycięte kawałki kartonu według schematu widocznego na zdjęciu.

Krok 4: Przy pomocy taśmy klejącej posklejaj kartoniki według schematu, by powstał jeden większy fragment, który z łatwością złożysz w formę teczki. Łącz kawałki od wewnętrznej strony bez wzoru.

Krok 5: Z kolorowego brystolu wytnij formę, którą wykleisz wnętrze organizera. Musi być ona dokładnie dopasowana do kształtów i wymiarów naszej podstawy.

Krok 6: Czas na organizację przyborów szkolnych! Na początek przy pomocy kleju na gorąco na największym kartoniku, w centralnym punkcie przymocuj niewielkie, kolorowe spinacze, które przytrzymają notes.

Krok 7: Kolorowe zakreślacze umieść na dole lewego, bocznego skrzydła, a następnie przytwierdź je przy pomocy kleju na gorąco i kawałka kolorowej gumy. Taki system sprawdzi się zarówno przy trzymaniu przedmiotów, jak i ich łatwym wyjmowaniu!

Krok 8: Nad markerami przymocuj prostokątny kartonik, który posłuży jako kieszonka na linijki i ekierki.

Krok 9: Na górnym skrzydle przyklej najpierw kolorowe karteczki, które znakomicie sprawdzają się przy zaznaczaniu ważnych stron w książkach czy zeszytach.

Krok 10: Następnie przygotuj sprytny uchwyt na temperówkę! Kawałek taśmy magnetycznej przyklej do górnego kartonu. Przyczep do niego magnes, a później temperówkę, na którą zadziała siła przyciągania.

Krok 11: Uchwyt na gumkę do mazania zrób z kawałka kolorowej gumy, której wcześniej używaliśmy do przymocowania zakreślaczy.

Krok 12: Poniżej umieść kolorowe cienkopisy, ołówek lub inne niezbędne przybory do pisania. Przytwierdź je do podstawy przy pomocy tej samej gumy i kleju na gorąco!

Krok 13: Możesz dodatkowo ozdobić swój organizer wyciętymi z kolorowego papieru czy kartonu kwiatami, motylkami lub innymi formami. Znakomicie wpłynie to na efekt końcowy!

Krok 14: Obok notesu zamontuj duży spinacz do papieru, który w tym przypadku posłuży za uchwyt na długopis.

Krok 15: Do prawego, bocznego skrzydła przyklej trapez wycięty z kartonu. Dzięki temu stworzysz kieszonkę na kolorowe papiery, dodatkowe kartki czy naklejki!

Krok 16: Wypełnioną przyborami teczkę możesz złożyć i przewiązać wstążeczką.

Taki własnoręcznie przygotowany organizer szkolny jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale też pięknie prezentuje się na półce w domu, na biurku czy na zajęciach w szkole. Oryginalny, spersonalizowany organizer pomoże ci utrzymać porządek w szkolnych przyborach i z pewnością zrobi wrażenie na kolegach i koleżankach!

Skomponuj swój zestaw do szkoły!

Kolekcja Kate Moss dla Reserved już dostępna! Moda męska - kupuj online

Polecamy w tej kategorii