Super triki ze spinaczami

Czasami naprawdę niewielkie przedmioty mogą zrobić ogromną różnicę! Wystarczy odrobina pomysłowości, by z niepozornej rzeczy zrobić coś o bardzo wielu zastosowaniach. Najlepszym dowodem są spinacze i klipsy do papieru, które świetnie sprawdzą się nie tylko w biurze czy szkole. Podpowiadamy, gdzie jeszcze możesz je wykorzystać. Będziesz zaskoczona!

Super triki ze spinaczami

Spinacze i klipsy to nie tylko przydatne akcesoria biurowe, które powinien posiadać każdy uczeń. Trików na wykorzystanie ich w różnych okolicznościach jest wiele. Na pewno przydadzą ci się one w codziennych, nieoczekiwanych sytuacjach.

#1

Zamiast klasycznego spinacza do papieru, który może służyć na przykład jako zakładka do książki, możesz mieć spinacz w kształcie… serduszka! Niewielki, designerski efekt naprawdę robi wrażenie i sprawia, że nasze ulubione książki czy notesy cieszą oko jeszcze bardziej. Jak to zrobić?

Krok 1: Zegnij spinacz do papieru na pół, by zamiast dwóch zaokrąglonych końców powstały trzy.

 

Krok 2: Ułożony w kształt serduszka spinacz możesz przypiąć do kartki!

#2

Drobne przedmioty bardzo często burzą porządek w domu. Najlepszy przykład? Kolorowe wstążki, które każda z nas posiada w swojej domowej pasmanterii. Zastanawiasz się, jak je przechowywać, by nie strzępiły się na brzegach i zajmowały jak najmniej miejsca? Wykorzystaj klipsy do papieru!

Krok 1: Nawiń wstążki na trzy palce, by powstały szpule.

Krok 2: Luźną końcówkę przypnij klamrą.

 

#3

Problem zaplątanych słuchawek do telefonu dotyczy każdego fana muzyki czy audiobooków. Bałagan w torebce, trudność znalezienia akcesorium… skądś to znasz? Podpowiadamy, jak raz na zawsze pożegnać się z tym kłopotem!

Krok 1: Zepnij razem te części słuchawek, które wkładamy do uszu. Oczywiście przy pomocy klipsa do papieru!

Krok 2: Kabel od słuchawek nawiń na wystającą część klamry.

#4

Wykorzystując klips do papieru, możesz też błyskawicznie stworzyć notes z wygodnym uchwytem na długopis!

Krok1: Zepnij klipsem kilka kartek.

Krok 2: W dziurkę pomiędzy kartkami a klipsem wsadź długopis.

 

#5

Urwany uchwyt od zamka błyskawicznego? Żaden problem, o ile oczywiście masz pod ręką spinacz do papieru.

Krok 1: Zaczep spinacz do papieru o pozostałą część zamka błyskawicznego.

Krok 2: Możesz swobodnie rozpiąć i zasunąć zamek, używając spinacza jako uchwytu!

#6

Każda z nas uwielbia biżuterię. Nawet niewielki jej element może całkowicie odmienić charakter stylizacji. Codziennie rano zakładasz na nadgarstek bransoletkę i zawsze spotykasz się z tą samą przeszkodą - jak szybko i bez pomocy drugiej osoby zapiąć biżuterię na ręce? Oto lifehack, który przyda się każdej kobiecie!

Krok 1: Wygnij spinacz do papieru w kształt wydłużonej litery S.

Krok 2: Zaczep jeden koniec spinacza o oczko w bransoletce.

Krok 3: Przytrzymaj spinacz palcami ręki, na którą zakładasz biżuterię.

Krok 4: Zapnij bransoletkę i wyjmij spinacz.

 

#7

A teraz kolejny trik, który pozwoli zadbać o porządek i zaoszczędzi dla ciebie mnóstwo czasu i energii. Znasz magię gumek do włosów? Praktycznie każda kobieta przyzna, że jej akcesoria do włosów giną w tajemniczych okolicznościach! Efekt? Gorączkowe szukanie gumki, gdy jest akurat bardzo potrzebna i kupowanie gumek przy każdej wizycie w drogerii. Podpowiadamy, jak tego uniknąć. Wystarczy spiąć gumki do włosów klipsem do papieru. W grupie będzie im raźniej i raczej się nie zgubią!

#8

Chcesz zadbać o szczelne zamknięcie bagażu? Zepnij końcówki dwóch zamków błyskawicznych spinaczem do papieru! Dzięki temu nie będą rozjeżdżać się w przeciwne strony.

Wybierz coś dla siebie!

Kate Middleton jest w trzeciej ciąży! Jessica Mercedes w sukience ORSAY!

Polecamy w tej kategorii