Super triki z okularami!

Nie wiesz, co zrobić ze zniszczonymi okularami, albo chciałabyś odnowić te, które już Ci się znudziły? A może denerwuje Cię nieustanny bałagan w szufladzie z dodatkami, w której trzymasz też okulary? Mamy dla Ciebie proste triki, dzięki którym zmienisz charakter starych okularów i stworzysz designerski organizer na oprawki. Do dzieła!

1. Nowy look dla starych okularów

Na pewno masz okulary przeciwsłoneczne, które albo Ci się już znudziły, albo są lekko podniszczone. Zamiast się ich pozbywać, spróbuj je odnowić! W tym celu będziesz potrzebować ozdobnej taśmy klejącej i nożyczek. Mogą też się przydać brylanciki na klej. Taśmę owiń wokół zauszników - okulary zyskają zupełnie inny charakter! Pamiętaj o tym, żeby na łukach naciąć taśmę - w ten sposób unikniesz powstania nieestetycznych zagięć. Brylancikami możesz obkleić front oprawki. Bogato zdobione okulary przeciwsłoneczne to absolutny hit tego lata!

2. Bezpieczne i designerskie miejsce na Twoje okulary

Okulary, które przechowujemy “luzem" w szufladzie, szybko się niszczą. Co zrobić, aby służyły nam długo i do tego pięknie się prezentowały? Co powiecie na łatwy do wykonania organizer na okulary DIY?!

Do wykonania organizera potrzebne będą:
- duża rama na zdjęcia (np. w formacie A3),
- kartka papieru w ulubionym kolorze (w tm samym rozmiarze, co rama),
- ozdobny sznurek,
- pistolet do klejenia na gorąco,
- nożyczki, linijka i ołówek.

Krok 1.

Wyciągnij szybę ze środka ramy. Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej przyklej kartkę kolorowego papieru do prawej strony płyty pilśniowej.

Krok 2.

Na lewej stronie płyty pilśniowej, wzdłuż ramy, zaznacz ołówkiem wysokości, na których umieścisz sznurki. Najłatwiejszą metodą jest przyłożenie okularów, a następnie narysowanie linii prostopadłej do krawędzi ramy.

Krok 3.

Przewiń sznurek po kolorowej stronie płyty i zamocuj go w oznaczonym miejscu za pomocą kleju z pistoletu. Powtórz czynność z drugim sznurkiem, zetnij jego nadmiar.

Krok 4.

Nałóż ramę na przygotowaną płytę i odwróć. Na sznurkach zawieś swoje ulubione okulary.

Obejrzyj video!

Najmodniejsze okulary na lato w Domodi!

TANIO vs DROGO - zamienniki najlepszych kosmetyków Melania Trump: jaki jest jej styl?

Polecamy w tej kategorii