Spódnica - rozkloszowana czy ołówkowa?

Uwielbiamy je nosić, ale rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym co zrobić, aby wyglądać w nich jak najlepiej. Spódnica ołówkowa nie pasuje do wszystkich typów figur, ale jest dużo bardziej uniwersalna niż rozkloszowana. Którą z nich proponują nosić w tym sezonie projektanci? Jaka długośc jest najmodniejsza? Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziecie poniżej.

Spódnica - rozkloszowana czy ołówkowa?

Rozkloszowaną spódnicę powinny wybrać przede wszystkim osoby o słabo zaznaczonej talii. Dzięki specyficznemu fasonowi sprawicie, że będzie bardziej widoczna. Poza tym rozkloszowana spódnica jest zdecydowanie lepsza dla kobiet, które posiadają nieco za szerokie uda - w dyskretny sposób ukryje mankamenty Waszej figury. Ołówkowa natomiast obnaży nas ze wszystkich wad. Dlatego powinny ją nosić raczej kobiety szczupłe albo posiadające odpowiednie proporcje ciała. Projektanci polecają aby w tym sezonie postawić na rozkloszowaną i to w wersji midi. Możecie wybrać między spódnicami w intensywnym kolorze, wzorzystymi albo tymi klasycznymi.

Szukacie inspiracji? Zobaczcie jak spódnicę rozkloszowaną i ołówkową w swoje stylizacje wkomponowały blogerki modowe i koniecznie przejrzyjcie wybrane przez nas propozycje!

Spódnice w stylizacjach blogerek

Ołówkowe i rozkloszowane spódnice w Domodi

Gorsetowe sukienki na studniówkę Pop-art według gwiazdy

Polecamy w tej kategorii