Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać?

Lato to sezon na śluby i wesela, ale też i zaręczyny. Oprócz samej deklaracji bardzo ważnym elementem tego wydarzenia jest oczywiście pierścionek. Zastanawiasz się, jaką biżuterię zaręczynową wybrać? Pomożemy ci wykonać to niełatwe zadanie!

Co jest ważne przy poszukiwaniu pierścionka zaręczynowego?

- zwróć uwagę nie tylko na bieżące trendy,
- sprawdź, jaki styl preferuje twoja ukochana,
- pamiętaj, że pierścionek powinien mieć jednak ponadczasowy charakter.

Symbolika kamieni w pierścionku zaręczynowym

Utarło się, że pierścionek zaręczynowy powinien mieć biały kamień, ale wcale nie musi tak być. Dziś oprócz pereł i diamentów na pierścionkach często spotkamy też: szafiry, szmaragdy i inne kolorowe kamienie szlachetne. Każdy z nich symbolizuje co innego, warto wcześniej zapoznać się ich znaczeniem i wybrać kamień, który najtrafniej odzwierciedli nasze uczucia:

- brylant/cyrkonia/perła -  trwałość i wierność,

- szafir - umocnienie związku,

- rubin - namiętność,

- szmaragd - powodzenie,

- ametyst - szczerość,

- bursztyn - dobrobyt, 

- opal - nadzieja.

Pierścionek zaręczynowy - złoto czy srebro?

Nie da się ukryć, że pierścionki wykonane z żółtego złota uważane są za najbardziej klasyczne i ponadczasowe. Jeśli zdecydujesz się na biżuterię w tym odcieniu pamiętaj, że im bardziej żółty i błyszczący metal, tym większa jest jego wartość.

Twoja ukochana nie należy do fanek złotego koloru? Zamiast srebra zdecyduj się na białą wersję tego szlachetnego kruszcu, który swój kolor uzyskuje poprzez proces rodowania. Pierścionek z białego złota będzie równie uniwersalny co jego srebrny kuzyn, ale też bardziej trwały i mniej podatny na odkształcenia. Poza tym biżuteria w tym kolorze doskonale zgra się w zestawie ze złotem, jak i srebrem.

Ostatnio na topie jest różowe złoto, które swoją piękna barwę zawdzięcza domieszce cynku i palladu. To bez wątpienia najbardziej odważna propozycja dla osób, które szukają jednocześnie modnego i nowoczesnego rozwiązania. Twoja wybranka podąża za trendami w modzie? Na pewno spodoba jej się ten wybór!

Pierścionek zaręczynowy - o czym warto pamiętać?

1. Przed ślubem pierścionek zaręczynowy powinno się nosić na palcu serdecznym prawej ręki. Po ceremonii zaślubin jego miejsce zajmuje obrączka, a pierścionek zaręczynowy nosimy na palcu serdecznym lewej ręki, albo dokładamy go do obrączki.
2. Dobrym pomysłem na to, żeby pierścionek zaręczynowy zyskał jeszcze bardziej osobisty charakter jest specjalny grawer. Może to być ważny dla pary cytat, imiona narzeczonych albo data planowanego ślubu.
3. Jeśli Twoja ukochana na co dzień unika biżuterii, najlepszym wyborem bardziej pierścionka zaręczynowego w minimalistycznym stylu.
4. Przy wyborze pierścionka warto kierować się gustem partnerki i jej preferencjami. Jest fanką retro? Nie kupuj jej nowoczesnej biżuterii, tylko postaw na styl vintage.
5. Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać? Jeśli chcesz żeby to była niespodzianka, spróbuj zdobyć wzór, na podstawie którego jubiler dopasuje odpowiedni rozmiar pierścionka. Pamiętaj, że jeśli nie uda Ci się trafić w rozmiar masz możliwość zmniejszenia lub zwiększenia pierścionka.

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe w Domodi!

Sandały i klapki na lato - jaki model wybrać? Orange Warsaw Festival 2017 - jak się ubrać?

Polecamy w tej kategorii