Najmodniejszy wzór sezonu: krata!

Krata to jeden z najważniejszych wzorów w sezonie jesiennym. Pojawiła się w wielu kolekcjach na światowych wybiegach. W przeciwieństwie do pastelowej i drobnej wersji, która królowała wiosną/latem, teraz pora skupić się na wydaniu maxi tego wzoru. Im większa krata tym lepiej. Jak wprowadzić ją do swoich stylizacji? Zobaczcie same!

Najmodniejszy wzór sezonu: krata!

Nieważne czy zdecydujemy się na kolorowe wydanie kraty czy postawimy na wersję black & white. Liczy się rozmiar. Powinna być jak największa. W przeciwieństwie do charakterystycznej dla sezonu wiosenno-letniego szkockiej kratki tartan albo pasetlowej gingham, teraz postawmy na szeroką, określaną mianem "windowpane check". Tego typu wzór, razem z bardziej abstrakcyjnymi deseniami pojawił się w ubraniach z kolekcji takich domów mody jak Valentino czy Emilio Pucci. Krata obecna była na długich sukniach, ponczach i obcisłych kombinezonach. Swoje kraciaste oblicze pokały też kurtki czy trapezowe płaszcze w stylu lat 50. Dajmy się więc ponieść fantazji i pozwólmy aby krata opanowała całą nasza garderobę!

Krata czarno-biała

Ubrania w kratę możemy nosić na kilka różnych sposobów. Jeśli lubimy eksperymenty i rzucający się w oczy wygląd postawmy na total look opierający się na tym wzorze. Zestawmy ze sobą różne rodzaje krat, pamiętając o tym aby była w rozmiarze XXL. Możemy również połączyć ten deseń z innym np. zwierzęcym. Jeśli wolimy bezpieczniejsze rozwiązania nośmy kratę do jednokolorowych ubrań. Wełniana spódnica w ten wzór bardzo dobrze zaprezentuje się gdy ubierzemy ją na spodnie rurki. Warstwowe stylizacje to przecież kolejny, mocny trend tego sezonu. Krata może (a raczej powinna) pojawiać się też w dodatkach dobranych do naszej stylizacji. Idealny na jesień będzie obszerny szalik czy cieniutka apaszka. A może wolimy torebkę z tym motywem? Wszystkie chwyty dozwolone!

Kolorowa krata

Wszystko w kratę!

Nowy trend: słodka lolita Styl dla rudowłosych - inspiracje blogerki

Polecamy w tej kategorii