Must have: plisowane spódnice

Plisowane spódnice już od dłuższego czasu stanowią niezwykle modny element stylizacji. Niekoniecznie muszą być kojarzone z typowym wiosenno-letnim lookiem. Wręcz przeciwnie! Dzięki projektantom mody, a także blogerkom, plisowana odzież idealnie wpisuje się w jesienne kompozycje ubraniowe. Wystarczy tylko wybrać korzystną dla siebie długość spódnicy i zestawić ją z odpowiednią górą oraz nowoczesnymi dodatkami.

Must have: plisowane spódnice

Jesienią na topie będą przed wszystkim spódnice do samej ziemi (a nawet te za długie). Nie każda z nas przepada jednak za ubraniami typu maxi, ewentualnie midi. Nie od dziś wiadomo, że długa spódnica skraca sylwetkę. Dlatego dedykowane są głównie dla osób wysokich. Niższe Panie powinny zdecydować się na spódnicę przed kolano albo do tej dłuższej ubrać wysokie buty. Dzięki temu sprawimy wrażenie wyższych.

Plisowane spódnice można nosić na wiele, różnych sposobów. Nadadzą się do stworzenia nie tylko stylizacji eleganckiej czy romantycznej, ale też sportowej! Jakiś czas temu, nikt inny tylko właśnie blogerki modowe, wylansowały trend na noszenie długiej, plisowanej spódnicy do dresowej bluzy. Możemy też zdecydować się na nieco bardziej klasyczny look. Zwróćmy wówczas uwagę aby pozostałe elementy stylizacji nie były utrzymane w stylu retro. Dzięki temu zachowamy równowagę i stworzymy kompozycję, która nie będzie przypominała przebrania. Jeśli chodzi o materiały i wzory, w tym sezonie naprawdę jest z czego wybierać. Jeśli chcemy stworzyć nieco “cięższą” stylizację, postawmy na skórzane albo zamszowe wydanie plis utrzymane w ciemnej tonacji. Fankom romantycznego stylu polecamy nadal modne, szyfonowe wersje spódnic np. w kolorze pudrowego różu.

Plisowane spódnice blogerek

Plisowane spódnice w domodi

Lata 70.: jak wyglądać modnie? Kolor czerwony - sprawdź jak go nosić!

Polecamy w tej kategorii