Moda z wybiegu: natura na ubraniach

Natura od dawien dawna stanowi inspirację dla wszelkiego rodzaju artystów, w tym projektantów mody. Sezon jesienno-zimowy obfitował nie tylko w typowe kwiatowe czy animalistyczne printy. Niektóre kolekcje przedstawiły rzadziej spotykane albo przedstawione w inny sposób, niż miało to miejsce do tej pory, wzory.

Moda z wybiegu: natura na ubraniach

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Za sprawą stylu retro oraz boho w najnowszych kolekcjach projetkantów pojawiały się często drobne wzory kwiatowe oraz zwierzęce. Jeśli jednak nie przepadamy za taką estetyką, zdecydujmy się na nieco bardziej rozproszone ale wyraziste akcenty. Przepiękna sukienka w kolorze pudrowego różu od Dolce&Gabbana z dużymi kwiatami na froncie - zachwyciła wielu. Podobnie z resztą jak zestawienie satynowej sukienki oraz kimonowatego płaszcza o kontrastowej barwie, ale bazującego na równie intrygującym motywie florystycznym, który zaprezentował Andrew GN. Natura spotykała się niejednokrotnie na projektach domu mody Gucci - najbardziej wyraźnie w postaci sweterka z wyszywanym motywem ptaka oraz roślin. W sezonie jesienno-zimowym projektanci chętnie pokazywali na swoich projektach całe sylwetki zwierząt. Miało to miejsce chociażby w przypadku kolekcji Celine (lisy) czy Rochas (jaskółki).

Podoba Wam się taka wersja natury na ubraniach? Koniecznie przejrzyjcie nasze propozycje ubrań z motywami zwierzęcymi oraz kwiatowymi i wybierzcie coś dla siebie!

 

Natura na ubraniach według blogerek

Ubrania w kwiaty i motywy zwierzęce w Domodi.

Bloger poleca: krata w modnym wydaniu! Skandynawskie wzory - jak nosić?

Polecamy w tej kategorii