Jesienny must have - golf

Już w zeszłym sezonie golf przeżywał swój wielki powrót na salony modowe. Najwyraźniej projektanci tak bardzo upodobali sobie ten fason, że nie zamierzają jeszcze się z nim żegnać. Golf to jeden z najważniejszych trendów na tegoroczną jesień. Jeśli nie macie go jeszcze w szafie, koniecznie zaopatrzcie się w co najmniej jeden!

Jesienny must have - golf

Tak, to prawda. Golf nie przestaje być modny. Jest prosty, minimalistyczny i łatwy w użyciu. Pewnie między innymi dlatego projektanci nadal chętnie prezentowali go w swoich kolekcjach. Każdy oczywiście pokazywał golf z innej perspektywy, a możliwości jest naprawdę sporo. Głównie dlatego, że jest to bardzo uniwersalny element garderoby. Można go ubierać na wiele różnych sposobów. Na wybiegach najwięcej pojawiło się golfów z grubym splotem i obszernych pod szyją. Rimondi zaprezentował bardziej dopasowaną i monochromatyczną wersję, a Iceberg postawił na klimat lat 70. Nie ma więc dużo ograniczeń jeśli chodzi o styl. Golf pasuje bowiem zarówno do spódnic za kolano, dzwonów ale też cygaretek. Dodając do stylizacji duże, zdobione kolczyki dodatkowo wzmocnimy nasz look.

Jak nosić golf?

NA ELEGANCKO

Golf idealnie nadaje się do skomponowania stylizacji biurowej. Wówczas postawmy na stonowane i naturalne kolory. Wybierzmy biel blub krem. Do takiej bazy możemy dobrać marynarkę i bardziej lub mniej dopasowaną spódnicę albo po prostu spodnie w kant. Najlepiej będzie gdy skupimy się na sweterkowym wydaniu golfa, ale raczej z cienkich, przylegających do ciała tkanin.

NA SPORTOWO

W tej wersji wystarczy, że do golfa dodamy dżinsy z dziurami i/lub trampki. Nasz look od razu stanie się mniej formalny i luźny. Tym bardziej jeśli wybierzemy golf bardziej w stylu oversize i nieco grubszy. W stylizacji sportowej nie musimy się ograniczać jeśli chodzi o kolory. Mogą pojawić się nawet neony i krzykliwe wzory.

KLASYCZNIE

Typowym, tradycyjnym połączeniem jest golf z ołówkową spódnicą lub prostymi dżinsami. Jeśli chcemy aby nasz look nabrał klimatu lat 70. wybierzmy dzwony, które również są w tym sezonie bardzo modne. Innym, bardzo ciekawym i jednocześnie klasycznym sposobem na pojawienie się golfa w naszej stylizacji jest wybranie długiej, dzianinowej sukienki z tym elementem.

WARSTWOWO

Jednym z ciekawszych trendów, który widoczny był w kolekcjach na poprzedni sezon, było użycie golfa podczas tworzenia stylizacji warstwowych. Można założyć go na albo pod sukienkę. Dzięki temu możemy wykorzystać letnie ubrania i poprzez dodanie golfa nadać im jesiennego klimatu.

 

 

Golf w waszych stylizacjach

Golfy w domodi

Ada Fijał Neogotyk

Polecamy w tej kategorii