Jesienny hit - koszula w stylu retro

Na pewno wiele z Was ucieszył fakt powrotu mody na styl retro. Jednym z przejawów większego zainteresowania projektantów ubraniami w tym charakterze są chociażby koszule. Inspiracje retro można w nich zaznaczyć na wiele sposobów: poprzez krój, wzorzystą tkaninę czy charakterystyczne aplikacje.

Jesienny hit - koszula w stylu retro

Jeśli jesteście wielbicielkami stylu retro to na pewno wiecie, że wcale nie trzeba ubierać się w nim od stóp do głów, żeby zaznaczyć go w swojej stylizacji. Wystarczy wyrazisty akcent i kierunek obrany w looku będzie oczywisty. Koszula w stylu retro to idealny pomysł na lekkie zabarwienie stylizacji klimatem dawnych lat. Same możecie wybrać czy wolicie tę z bufkami, w duże grochy czy bardzo modną w tym sezonie koszulę z fontaziem. Zwróćcie również uwagę na tkaninę. Im bardziej będzie zbliżona wizualnie do jedwabiu tym lepiej. Tego typu koszulę najlepiej zestawić z prostymi ubraniami. Sama w sobie bowiem jest na tyle ciekawa, że warto ją wyeksponować. Polecamy więc ubierać ją z ołówkową bądź rozkloszowaną spódnicą bądź z eleganckimi spodniami w kant. Jeśli na koszuli pojawią się wzory, niech pozostałe elemety naszej stylizacji utrzymajmy w jednolitych, stonowanych kolorach.

Jak podoba Wam się trend na koszule retro? Nie macie jeszcze takiej w swojej szafie? Koniecznie przejrzyjcie wyselekcjonowane przez nas propozycje!

Retrokoszule w stylizacjach blogerek

Koszule retro w Domodi

Inspiracje z wybiegów: glamcore Połączenie idealne: czerń i złoto

Polecamy w tej kategorii