Jak ubrać dziecko w deszczowy dzień?

Jesień rozpoczęła się dosyć przyjemnie. Jest raczej ciepło i słonecznie, dzięki czemu nadal pozostajemy w letniej aurze pogodowej. Niedługo nadejdzie jednak typowa jesień wraz z dużą ilością deszczu czy wiatru. Warto już zawczasu przygotować się na jej przyjście. Jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o dzieci. Nasze pociechy są bardziej wrażliwe na zmiany pogody. Jaka odzież dziecięca będzie najodpowiedniejsza na deszczowy dzień?

Jak ubrać dziecko w deszczowy dzień?

Chłopięca kurtka przeciwdeszczowa

Bez wątpienia jest to jeden z podstawowych i najważniejszych elementów looku na deszczowy dzień. Nieprzemakalna kurtka sprawi, że nic nie przeszkodzi naszemu maluchowi podczas zabawy. Oprócz wielu przydatnych cech praktycznych, dziecięca kurtka przeciwdeszczowa jest też bardzo ciekawym elementem stylizacji.

Zobacz więcej

Kalosze na deszczowy dzień

Idealne obuwie dla dzieci, które lubią skakać po kałużach. Kalosze sprawdzą się zarówno w wypadku deszczowej pogody, jak i zabaw w błocie. Dodatkowa sprawią Waszym pociechom wiele radości. Możecie się zdecydować na uniwersalne, czarne buty dziecięce, albo wybrać dla swojego malucha kolorowe kalosze z bajkowym motywem. Im ciekawsze i bardziej oryginalne obuwie dziecięce wybierzecie, tym lepiej. Dzięki ciekawym kaloszom wyjście z domu w deszczowy dzień będzie dużo przyjemniejsze.

Zobacz więcej

Kolorowy parasol dla pociechy

Do niezbędnych elementów deszczowej stylizacji bez dwóch zdań należy parasol. Dzieci szczególnie chętnie sięgają po ten dodatek. Szczególnie chodliwe są parasolki z bajkowymi bohaterami. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mają swoje ulubione postaci z popularnych filmów. Na pewno więc każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Różowy parasol z księżniczką albo niebieski z samochodami? To doskonały pomysł na urozmaicenie deszczowej stylizacji dla dziecka.

Zobacz więcej

Nieprzemakalny płaszcz dla dziewczynki

Bardziej elegancką formą okrycia wierzchniego, zamiast kurtki, będzie oczywiście dziecięcy płaszczyk. Szczególnie polecamy go dla dziewczynek. Dzięki takiej nieprzemakalnej kreacji z kapturem Wasza pociecha poczuje się jak mała dama. Pamiętajcie, że jeśli płaszcz nie jest ocieplany należy zadbać o odpowiednią odzież pod okryciem wierzchnim. Doskonałym pomysłem będzie ciepły wełniany sweterek albo dzianinowa bluza.

Zobacz więcej

Dziecięce spodnie przeciwdeszczowe

Dodatkowy element jesiennej stylizacji dla malucha, który równie dobrze możecie zastąpić jeansami. Jeśli jednak wiecie, że Wasza pociecha lubi bawić się na deszczu bardzo intensywnie, wybierzcie specjalne nieprzemakalne spodnie, które uchronią malucha przed nieprzyjemnymi efektami jesiennych spacerów.

Zobacz więcej

Ciepły szalik na jesienne chłody

Oprócz ochrony przed wilgocią, musimy również pamiętać o tym, aby nasze dziecko wybierając się na deszczowy spacer ubrało również ciepły szalik. To doskonały sposób na ochronę przed nieprzyjemnym wiatrem i niską temperaturą. Dodatkowo możecie również zaproponować swojemu maluchowi czapkę zimową, którą schowa pod nieprzemakalnym kapturem kurtki przeciwdeszczowej.

Zobacz więcej

Dziecięce kurtki przeciwdeszczowe w Domodi!

Przecenione torebki na uczelnię i do szkoły Wygodne i modne jeansy damskie

Polecamy w tej kategorii