Jak kupować na wyprzedażach?

Wiele z Was bez wątpienia czekało na sezon wyprzedażowy. Jest to okres, w którym można upolować prawdziwe perełki za niewielkie pieniądze. Prawda jest jednak taka, że kupowanie rzeczy na wyprzedażach wcale nie jest łatwe. Często bowiem okazuje się, że zamiast zainwestować w rzeczy naprawdę potrzebne, wybieramy pod wpływem chwili to co założymy najwyżej raz w życiu. Co zrobić aby uniknąć takich sytuacji? Oto kilka rad.

Jak kupować na wyprzedażach?

1. Inwentaryzacja garderoby

Zanim udasz się na zakupy zrób porządki w szafie, a przede wszystkim selekcję ubrań. Zostaw te, które uwielbiasz nosić, rzeczy ponadczasowe oraz potrzebne w danym sezonie. Pozdbądź się ubrań starych i zniszczonych (oddaj bezdomnym) oraz tych, których na pewno już nigdy nie założysz (sprzedaj na aukcji internetowej, oddaj przyjaciółce). W ten sposób poznasz faktyczny stan swojej garderoby. Dowiesz się czego Ci brakuje i czego przede wszystkim powinnaś szukać na wyprzedażach.

2. Każdy ma swój styl

Podczas zakupowego szału często mamy ochotę kupić rzeczy, które kompletnie nie są w naszym stylu. Kierujemy się bardzo atrakacyjną ceną albo działamy impulsywnie bo coś wpada nam w oko. Zanim pójdziecie do kasy z tymi wszystkimi rzeczami wybranymi pod wpływem chwili dajcie sobie trochę czasu na zastanowienie. Jeśli ubrania, które macie ochotę kupić kompletnie nie pasują do tych, które macie w swojej szafie - zrezygnujcie z nich.

3. Ponadczasowa klasyka i trendy na kilka sezonów

Podczas zakupów na wyprzedażach najlepiej kupować głównie rzeczy które należą do pozycji klasycznych takich jak ołówkowa spódnica czy żakiet. Możecie również rozejrzeć się za ubraniami, które na pewno utrzymają się jeszcze przez kilka kolejnych sezonów np. dzwony czy styl boho. Krótkotrwałe hity zdecydowanie nie są zakupem, który na długo pozostanie w waszej szafie. Po co kupować rzeczy, które w kolejnym sezonie będą passe?

Ubrania oraz dodatki przecenione 50% i więcej!

Najmodniejsze fryzury na Sylwestra! Wybór projektantów: szlachetny szmaragd

Polecamy w tej kategorii