Jak dobrać płaszcz do typu figury?

Jednym z najważniejszych elementów stylizacji jesienno-zimowej jest bez wątpienia okrycie wierzchnie. Wybierając idealny wełniany płaszcz na zimę dla siebie powinnyśmy kierować się nie tylko bieżącymi trendami w modzie, ale również tym jaki rodzaj sylwetki reprezentujemy. W zależności od tego czy mamy szerokie albo wąskie biodra bądź ramiona i wyraźnie zaznaczoną talię, będzie nam pasował zupełnie inny krój płaszcza damskiego.

Jak dobrać płaszcz do typu figury?

Dobrze dobrany płaszcz to inwestycja na kilka sezonów. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup okrycia wierzchniego wykonanego z wysokiej jakości tkaniny. Oprócz fasonu i koloru, niezwykle ważna jest również odpowiednia długość. W zależności od tego czy jesteś gruszką, prostokątem, jabłkiem czy klepsydrą, możesz wybrać taki płaszcz damski, który w doskonały sposób ukryje mankamenty Twojej figury, a uwydatni jej zalety.

Jaki płaszcz do jakiej sylwetki?

Figura typu jabłko

Jeśli masz dosyć duży biust, szerokie biodra i ramiona, słabo zaznaczoną talię oraz szczupłe nogi, to znaczy że najprawdopodobniej jestem “jabłkiem”. Osoby zbudowane w ten sposób powinny uważać na to by raczej nie eksponować górnych partii ciała. Jaki rodzaj płaszcza będzie najlepszy dla kobiet z figurą typu “jabłko”? Doskonale sprawdzi się tu na przykład okrycie wierzchnie w stylu lat 60. Mowa oczywiście o pudełkowym płaszczu albo taki w kształcie delikatnego trapezu. Dobrym pomysłem będzie również wybranie kroju z podwyższoną talią. Płaszcz dla kobiety o sylwetce typu “jabłko” powinien być jak najprostszy, jednorzędowy i o ile to możliwe z głębokim, marynarkowym dekoltem. Jeśli chodzi o długość to bez wątpienia warto zdecydować się na okrycie wierzchnie, które wyeksponuje szczupłe nogi “jabłka”, czyli najlepiej jeśli będzie zaraz przed albo lekko za kolano.

Figura typu prostokąt

Rodzaj kobiecej sylwetki, która nazywana jest również “chłopięcą”. Kobiety o figurze “prostokąta” mają ramiona i biodra tej samej szerokości, a co najważniejsze, praktycznie niewidoczne wcięcie w talii. Najważniejszym zadaniem ubrań, w wypadku osoby o takiej budowie, jest więc bez wątpienia stworzenie iluzji sylwetki o bardziej kobiecych kształtach. W jesienno-zimowej stylizacji możecie zrobić to za pomocą płaszcza. Wystarczy, że wybierzecie okrycie wierzchnie z wyraźnie zaznaczonym wcięciem w talii, rozkloszowane i z dekoltem w kształcie litery V. Doskonałym pomysłem będzie płaszcz szlafrokowy albo taki z dwurzędowym zapięciem.

Figura typu gruszka

To osoby, które za swój największy mankament uważają szerokie biodra oraz mały biust. W związku z tym, wybierając płaszcz dla “gruszki” należy się skupić na tym, aby odwrócić uwagę od dołu stylizacji, a cały jej ciężar umieścić na górze. Doskonale sprawdzą się tu płaszcze z szerokimi, bogato zdobionymi kołnierzami (zarówno w postaci futerka, jak i innych aplikacji). Idealnym kojem dla osoby o sylwetce “gruszki” będzie płaszcz o kształcie litery A. Unikajcie fasonów, które będą opinały Wasze biodra.

Figura typu klepsydra

Kobiety z sylwetką w kształcie “klepsydry” mogą nosić w zasadzie wszytko. Jako że naturalnie posiadają niezwykle kobiece proporcje, doskonale zaprezentują się zarówno w męskim płaszczu typu oversize, szlafrokowym czy pudełkowym.

Źródło zdjęć: East News, Zeppelin

Przecenione płaszcze damskie na zimę w Domodi!

Dzień Darmowej Dostawy - co warto kupić? Jak kupować na internetowych wyprzedażach?

Polecamy w tej kategorii