Jak dbać o cerę zimą?

Najwięksi wrogowie naszej skóry podczas chłodniejszych pór roku to mróz i niska wilgotność powietrza. Właśnie dlatego nasza skóra staje się sucha i popękana. Jeśli chcecie zapobiec takiej sytuacji przede wszystkim postawcie na dokładne oczyszczanie oraz intensywne i regularne nawilżanie skóry!

Jak dbać o cerę zimą?

Mamy dla Was kilka wskazówek, którymi powinnyście się kierować podczas pielęgnacji skóry jesienią i zimą. Oto one:

1. Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Dlaczego? Bo jest najważniejsze! Przede wszystkim zadbajcie o skórę twarzy, szyi oraz rąk bo to właśnie one są najbardziej narażone na działanie zimnego wiatru czy niskiej temperatury. Używajcie kremu odpowiedniego dla Waszego rodzaju skóry. Nie zapominajcie również o pomadkach i balsamach do ust.

2. Oczyszczanie. Jest równie ważne co nawilżanie. Nie może być zbyt inwazyjne, gdyż wówczas możemy naruszyć naturalne nawilżenie skóry. Postawcie więc na delikatne żele oczyszczające i peelingi enzymatyczne.

3. Zasłananie twarzy, rąk i szyi. Nie zapominajcie o czapce, szaliku i rękawiczkach. W tym sezonie nakrycia głowy są niezwykle modne: począwszy od kapelusza po futrzaną czapkę a kończywszy na berecie. Jest więc w czym wybierać! Decydujcie się raczej na ubrania wykonane z tkanin lub dzianin naturalnych, które będa przepuszczały powietrze. Skóra potrzebuje oddychać, szczególnie zimą!

4. Kremy z filtrem. Nie tylko latem powinno się zabezpieczać przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wbrew pozorom jesienne i zimowe słońce może wyrządzić naszej skórze sporą krzywdę. Najlepiej więc jeśli będziecie stosować kremy z filtrami przez cały rok!

Kremy, maseczki i olejki do twarzy w Domodi

Czerwona krata według gwiazd Gorący trend na chłodne dni - odkryte plecy

Polecamy w tej kategorii