Fashion Week Mediolan i Paryż: top 5 trendów

Tym razem zaglądamy na mediolański i paryski tydzień mody. Jesienno-zimowe kolekcje to kopalnia wiedzy na temat trendów. Warto już teraz dowiedzieć się, co będzie modne w nadchodzącym sezonie. Zobaczcie, które trendy zachwyciły nas najbardziej i weźcie je pod uwagę podczas wiosennych porządków w szafie!

Powrót mody na lata 80.

Mocno zaznaczona linia ramion to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stylizacji w duchu lat 80. Przyszłą jesienią w modzie będą bluzki z bufiastymi rękawami oraz marynarki i płaszcze z poduszkami. Mediolańskie wybiegi obfitowały w okrycia wierzchnie ze spiczastymi ramionami. Widzieliśmy je na pokazach takich domów mody jak: Annakiki, Tod’s czy Anteprima. Ubrania w stylu lat 80. przyciągały wzrok nie tylko dzięki oryginalnym kształtom, ale też za sprawą wyrazistych kolorów.

Fantazyjne printy

Podczas Paris Fashion Week projektanci bardzo często traktowali stylizacje jak dzieła sztuki. Abstrakcyjne wzory pojawiały się w kolekcjach taki domów mody jak: Chanel, Stella McCartney czy Valentino. Hipnotyzujące printy zapowiadają, że sezon jesień-zima 2017 będzie naprawdę intrygujący. Malarskie wzory mogliśmy zauważyć nie tylko na grubych płaszczach, ale też eleganckich spodniach oraz zwiewnych sukienkach. Piękne nadruki w rozmiarze XXL zobaczyliśmy też u Chloe i Dries van Noten.

Gruby sztruks

Na mediolańskich wybiegach bardzo wyraźne były też wpływy lat 70. To właśnie ten okres zainspirował projektantów do zwrócenia uwagi na sztruks. Złote dzwony od Gucci wykonane z masywnej wersji tego materiału, przywołują stylizacje w funkowym duchu. Dom mody Etro postawił na bardziej elegancką, butelkowozieloną wersję sztruksowych spodni. Brązowy garnitur zestawiony z braletem - to z kolei interpretacja Prady. Sztruks pojawiał się już w poprzednich sezonach, nie został jednak dobrze przyjęty przez modę uliczną. Patrząc na stylizacje z Mediolanu, liczymy na to, że przyszłej jesieni nastąpi w tej kwestii przełom!

Dopasowany garnitur

Stylizacje warstwowe w przyszłym sezonie nadal będą na topie. Podobnie jak damski garnitur, po który projektanci sięgają w swoich kolekcjach bardzo chętnie. Na paryskich wybiegach dało się jednak zauważyć, że hitem będą przylegające do ciała, wysmuklające zestawy. Wełniany w kolorze tęczy od Missoni, wersja z odkrytym brzuchem Versace czy pokryty bajkowymi kwiatami od Dolce & Gabbana - wariacji na temat garnituru było naprawdę sporo.

Błyszczące tkaniny

Trend na metaliczne ubrania towarzyszy nam już od jakiegoś czasu. Po jesienno-zimowych kolekcjach z Mediolanu i Paryża widać, że pozostanie z nami na dłużej. W najradośniejszej wersji zobaczyliśmy go u Dries van Noten, Lemaire czy Louis Vuitton. Błysk w stylizacjach można było też dostrzec w stylizacjach bazujących na winylu. W Paryżu pojawił się nie tylko na spódnicach, czy spodniach, ale też na bluzkach i sukienkach. Zachwycające były również płaszcze wykonane z tego, jakby pokrytego lakierem, materiału.

Źródła zdjęć: East News, Zeppelin

Zainspiruj się trendami z wybiegów!

Smart casual: co to jest? Najważniejszy detal sezonu - rękaw

Polecamy w tej kategorii