Duże kolczyki - jak je nosić?

Kolczyki - niebanalna ozdoba, która dodaje uroku każdej kobiecie. Dowiedz się, jaki typ pasuje do Ciebie i z czym powinnaś je nosić, aby Twoja stylizacja zbierała komplement za komplementem!

Duże kolczyki - jak je nosić?

Kolczyki - historia

Może trudno w to uwierzyć, ale ozdoba, która obecnie ma na celu dodanie uroku i elegancji, nie zawsze postrzegana była pozytywnie. Kolczyki w XIII wieku zostały wpisane przez kościół na listę zjawisk zabronionych. Ich noszenie utożsamiano z niepotrzebną ingerencją w ciało człowieka stworzonego przez Boga. W owych czasach biżuteria stała się zatem znakiem rozpoznawczym piratów, złodziei i osób pochodzących z niskich warstw społecznych. Dziś nie musimy się już martwić o tego typu porównania. Body piercing doczekał się swojego renesansu, szczególnie na przełomie XX i XXI wieku. Kolczykowanie ciała stało się tak samo naturalne, jak chodzenie do fryzjera, a przekuwane zaczęły być nie tylko uszy, ale także inne części ciała. My ograniczymy się do porad dotyczących zwolenników kolczyków w ich dużej postaci.

Jak dobrać kształt kolczyków?

Kolczyki powinny być dobrane odpowiednio do Twojego kształtu twarzy. Osoby o twarzach okrągłych powinny wybierać zatem kolczyki długie lub te o kształtach nieregularnych co pozwoli na wydłużenie i wysmuklenie twarzy. Osoby o twarzach w kształcie serca powinny nosić kolczyki szersze na dole takie jak łezki i trójkąty. Twarze kwadratowe najlepiej prezentowały się będą z zaokrąglonymi kolczykami, które złagodzą ostre rysy twarzy. Jeśli masz twarz pociągłą, idealne dla Ciebie będą kolczyki “żyrandole”. Twarze w kształcie diamentu świetnie współgrają ze wszystkimi szerokimi kolczykami, natomiast te o trójkątnych rysach idealnie zaprezentują się z dużymi owalnymi elementami. Szczęściarzami są natomiast osoby o owalnych twarzach. Do tego typu urody pasują bowiem niemal wszystkie kształty i fasony kolczyków — nie ma zatem żadnych zastrzeżeń, by eksperymentować tutaj dowolnie z doborem biżuterii. 

Kształty twarzy

Dla kogo duże kolczyki?

Duże kolczyki, niezależnie od tego, czy są skromne, czy też bogato zdobione, najlepiej prezentują się u kobiet z krótkimi fryzurami. Kolczyk jest wtedy mocno wyeksponowany i stanowi prawdziwą ozdobę. Wszystkie kobiety o długich włosach nie są jednak skazane na natychmiastową wizytę u fryzjera. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by duże rozmiary noszone były także przez długowłose dziewczyny. Wystarczy, że kosmyki zostaną upięte w fantazyjny kok czy kucyk z tyłu głowy. Nie chcesz spinać swoich włosów? Zaczesz je gładko do tyłu, za uszy, a duże kolczyki idealnie wpasują się w całość fryzury tak jak u Blake Lively.

Kolczyki, a stylizacja

Niezależnie od okazji duże kolczyki mogą posłużyć nam jako ciekawy dodatek lub odegrać główną rolę w całej stylizacji. Należy jednak pamiętać o jednej zasadzie — im bardziej kolczyki strojne i bogate, tym skromniejsze zakładamy do nich ubrania. Jeśli duże kolczyki to proste, geometryczne figury wtedy możemy pozwolić sobie na bardziej efektowne i wzorzyste outfity. Decydując się na bogato zdobione kolczyki w dużym rozmiarze warto także zrezygnować z innej biżuterii takiej jak duże wisiory czy grube bransoletki. Trendy zmieniają się dość często — także w świecie biżuterii, warto zatem na bieżąco podpatrywać co noszą obecnie influencerki z całego świata. 

Modelki w dużych kolczykach
Anita Lesiak

Artykuł powstał w ramach projektu Domodi Style Icon, a jego autorką jest Anita Lesiak, autorka bloga melodylaniella.blogspot.com


DOMODI STYLE ICON to projekt, w którego ramach eksperci stylu komentują najnowsze trendy, dzielą się swoimi inspiracjami i wiedzą o modzie. Do projektu angażujemy Influencerów, których osiągnięcia inspirują nas i użytkowników Domodi.pl

Wybierz kolczyki dla siebie!

6 prostych fryzur z warkoczem w roli głównej Te stroje wyglądają na droższe, niż naprawdę są!

Polecamy w tej kategorii