Czapka bejsbolówka czy fitnessowy daszek?

Obok rosnącej w tym sezonie popularności na sportowe nakrycia głowy nie można przejść obojętnie. Jeśli chcesz być na czasie i podążać za bieżącymi trendami, koniecznie zaopatrz się w bejsbolówkę albo daszek. Nie wiesz jak włączyć ten modny dodatek do swojej stylizacji? Zastanawiasz się, które nakrycie głowy będzie dla Ciebie najlepsze? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Czapka bejsbolówka czy fitnessowy daszek?

Czapka z daszkiem - must have na wiosnę!

Jak sama nazwa wskazuje, bejsbolówka była kiedyś używana tylko przez amerykańskich sportowców. W miarę upływu czasu czapka z daszkiem zaczęła przenikać do mody ulicznej. Dziś jest nieodłącznym elementem stylizacji codziennej - to bez wątpienia najpopularniejsza wersja czapki z daszkiem. Bejsbolówka to obowiązkowy dodatek w modzie ulicznej, który stał się hitem za sprawą wiosenno-letnich kolekcji najważniejszych projektantów.

Czapka z daszkiem nie powinna nam się już kojarzyć tylko z aktywnością fizyczną - w tym sezonie noś ją zarówno w towarzystwie casualowych (Chanel) czy nawet wieczorowych stylizacji (Elie Saab). Bejsbolówka to dodatek, który świadczy o podążaniu za najnowszymi trendami - fashionistki łączą ją nawet z niezwykle szykownymi zestawieniami typu damski garnitur. Tego rodzaju przełamanie doda Twojemu lookowi sportowego i ekstrawaganckiego charakteru. Czapka z daszkiem doskonale zgra się też z delikatną sukienką maxi w stylu boho.

Szczególnie modne w tym sezonie są czapki z wyraźnym logo firmy, która ją wyprodukowała. Ubierz czapkę z daszkiem do prostej, dopasowanej “małej czarnej” i beżowego trencza - stworzysz ciekawy look w duchu sportowej elegancji! Chcesz przełamać cukierkowy charakter dziewczęcego zestawienia opierającego się na tiulowej spódnicy i transparentnej bluzki? Dodaj mu sportowego sznytu za pomocą sneakersów albo czapki z daszkiem!

Lubisz zadziorne stylizacje? Zdecyduj się na bejsbolówkę noszoną tył na przód, w ten sposób Twoje zestawienie zyska buntowniczy charakter. Bardzo modne w tym sezonie są pastelowe czapki z daszkiem ozdobione kolorowymi naszywkami. Decydując się na taki dodatek unikniesz wrażenia, że Twoja stylizacja posiada zbyt wiele “męskich” cech.

Daszek - hit czy kit?

Ogromną zaletą tego dodatku (w porównaniu do czapki) jest to, że pozostawia odkrytą głowę, dzięki czemu nie zdeformuje Twojej fryzury. Poza tym daszki są bardziej dziewczęce, szczególnie jeśli zdecydujesz się słomkową wersję albo wiązaną jedwabną tasiemką. Jesteś zwolenniczką stylu boho? Postaw na ten modny dodatek w połączeniu z białą, ażurową maxi. Bardziej sportowe daszki wpiszą się w jedną z najbardziej wyraźnych tendencji tego sezonu. Plastikowe i transparentne natomiast dodadzą stylizacji oryginalnego charakteru, a materiałowe zastąpią okulary przeciwsłoneczne.

W tym sezonie zrezygnuj z kapelusza! Postaw na nakrycie głowy o sportowym charakterze! Przyda się zarówno daszek, jak i bejsbolówka - każdy z tych dodatków włączysz do innej stylizacji. Potrzebujesz inspiracji? Oto najmodniejsze damskie czapki z daszkiem!

Najmodniejsze czapki i daszki na wiosnę 2017!

Majówka - co ze sobą zabrać i jak się ubrać? Sukienki na wesele - trendy 2017

Polecamy w tej kategorii