Black & White

Black & White to jedna z mocniejszych tendencji w tym sezonie. Na pokazach możemy zauważyć minimalistyczne stylizacje, jak również kalejdoskopowe połączenia. Giambatista Valli zaprojektował rozkloszowane sukienki i płaszcze w abstrakcyjne, biało-czarne wzory. Projektant wykorzystał w konstrukcji pudełkowe formy. W kolekcji Matthew Williamson dominują odważne wzory.

Black & White

Black & White to jedna z mocniejszych tendencji w tym sezonie. Na pokazach możemy zauważyć minimalistyczne stylizacje, jak również kalejdoskopowe połączenia.

Giambatista Valli zaprojektował rozkloszowane sukienki i płaszcze w abstrakcyjne, biało-czarne wzory. Projektant wykorzystał w konstrukcji pudełkowe formy. W kolekcji Matthew Williamson dominują odważne wzory. Pojawiły się hipnotyzujące oraz duże groszki. W tegorocznej kolekcji Saint Laurent możemy zauważyć inspiracje dandysowskim stylem. Giambatista Valli w kolekcji Haute Couture wzorował się stylem pin up girl z lat 40. i 50. Anthony Vaccarello postawił na czarne skórzane spódniczki i kurtki z białym wykończeniem. Victoria Beckham wybrała abstrakcyjne, czarnobiałe wzory. Oscar de la Renta zaprezentował projekty z transparentnych tkanin i koronek. Z wszystkich sylwetek najbardziej przypadła nam do gustu długa, falbaniasta suknia w groszki.

Pomimo tego, że biel i czerń jest uważane za najbardziej klasyczne połączenie kolorystyczne, to nie jest to odpowiednie zestawienie dla wszystkich typów urody. Black & White to najlepsza propozycja dla brunetek, które najlepiej wyglądają w kontrastujących stylizacjach. Na biel z czernią powinny uważać delikatne blondynki oraz rudowłose. Dobrą alternatywa jest wybór ubrań i dodatków w odcieniach złamanej bieli.

Nasza stylistka Monika Mia Grelewicz, przygotowała dla Was najciekawsze biało-czarne propozycje, które są dostępne w Domodi.pl:

W stylu Edyty Górniak W stylu Anny Muchy

Polecamy w tej kategorii