Biżuteria do świątecznej stylizacji

Biżuteria to niewykle ważny element stylizacji, również tej świątecznej. Warto jednak nie ryzykować i dobrać ją w przemyślany sposób. Chociaż w tym sezonie na to topie jest przepych i bogactwo, żadna z nas nie chce przecież wyglądać jak przesadnie przystrojona, świąteczna choinka. Co wybrać, a z czego lepiej zrezygnować?

Biżuteria do świątecznej stylizacji

MASYWNE KOLLCZYKI ALBO NASZYJNIK

Warto postawić na ten rodzaj biżuterii jeśli zdecydujecie się na dosyć skromną stylizację np. ołówkowa sukienka bez dekoracyjnych akcentów czy kołnierza. Wyrazisty naszyjnik ożywi Wasz look i jeśli wybierzecie taki, który kształtem w jakiś sposób nawiąże do kształtu np. płatków śniegu - nadacie mu wspaniałego, świątecznego charakteru. Podobnie sprawa ma się z kolczykami. Pamiętajcie jednak aby zdecydować się na jeden z tych elementów. Duże kolczyki i barokowy naszyjnik w jednej stylizacji nadają się raczej na wieczorne wyjście z przyjaciółmi, a nie wigilijną wieczerzę.

DELIKATNOŚĆ ZŁOTA I SUBTELNOŚĆ SREBRA

Jeśli nie od dziś interesujecie się modą na pewno wiecie, że podczas budowania stylizacji niezwykle wazna jest dbałość o szczególy. Pozornie "normalna", casualowa stylizacja może nabrać zupełnie innego charakteru jeśli ozdobimy ją gustownym naszyjnikiem z wisiorkiem w kształcie gwiazdy. Do świątecznego looku nada się przede wszystkim złoto, ale nic na siłę! Jeśli wolicie srebro wybierzcie biżuterię wykonaną z tego metalu - jest mroźne i błyszczące jak zimowa aura, która kojarzy nam się z okresem świątecznym.

Szukacie inspiracji albo brakuje Wam biżuterii w świątecznym klimacie? Koniecznie przejrzyjcie nasze propozycje!

Biżuteria w świątecznej stylizacji blogerki

Naszyjniki, bransoletki i kolczyki w Domodi

Mini torebki z wyprzedaży! Metaliczne szpilki do stylizacji wieczorowej

Polecamy w tej kategorii