5 prostych kroków do garderoby idealnej!

Jak często miewacie ten problem, że stajecie przed szafą pełną ubrań i nie jesteście w stanie stworzyć przynajmniej jednej stylizacji, która was zadowoli? Ten problem dotykał również nas – i to naprawdę często! Postanowiłyśmy więc odkryć jego źródło i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tak właśnie powstało 5 kroków do stworzenia garderoby idealnej. Przetestowałyśmy ja same - działają!  

5 prostych kroków do garderoby idealnej!

Trudności z dobraniem odpowiedniego stroju mogą być wynikiem gorszego dnia czy nastroju, jednak dużo bardziej prawdopodobne jest to, że twoja garderoba po prostu potrzebuje małych zmian, które, wprowadzone w życie, pomogą ci szybko i sprawnie stworzyć strój, który cię zadowoli. Nie ma co przedłużać - zaczynamy!

dziewczyna ubrana w czarne rurki i czarny golf

Określ swój styl 
 

Od tego najlepiej zacząć. By skompletować spójną, idealną garderobę należy zdefiniować swój styl. Zastanów się, w jakich ubraniach lubisz chodzić najczęściej albo na co najbardziej zwracasz uwagę u innych dziewczyn. Staraj się szukać w sklepach właśnie takich rzeczy.

Istotną kwestią jest też fakt, jakiego stroju wymaga od ciebie twoja praca czy szkoła. Pamiętaj, że spędzasz tam bardzo dużą część swojego dnia. W takim przypadku warto podzielić swoją szafę na rzeczy do pracy oraz te noszone "po godzinach" 

Fot.: Instagram (@oliviaculpo)

dziewczyna ubrana w różowy, luźny sweter

Postaw na funkcjonalność  
 

Pamiętaj, że ubrania, które nosisz powinny być przede wszystkim wygodne. Zatem pozostaw w swojej szafie rzeczy, w których lubisz chodzić, nie krępują twoich ruchów i czujesz się w nich komfortowo. Uwierające spodnie, podciągające się sukienki czy niewygodne marynarki to ubrania, z których rezygnujemy na rzecz tych, w których bez skrępowania możemy spędzić cały dzień!  

Fot.: Instagram (@mikutas)

dziewczyna okularach przeciwsłonecznych, długich, brązowych włosach, białym golfie i spódnicy w kratkę

Wybierz jakość - nie ilość
  

Pewnie słyszycie to już nie po raz pierwszy. To więc tylko dowód na to, że mamy rację. Nie dawaj się ponosić zakupowym emocjom i najpierw upewnij się, czy twój zakup faktycznie jest wart uwagi. Jeśli skład i materiał pozostawiają wiele do życzenia, lepiej od razu zezygnować z takiej rzeczy.

Nie chcesz chyba, by po pierwszym praniu nadawała się tylko do wyrzucenia. Dobrej jakości ubrania lepiej się układają i prezentują - pamiętaj o tym!  

Fot.: Instagram (@stephsa)

dziewczyna w kaszkiecie z bordową torebką na ramieniu

Nie bój się inwestować 

Ubrania to też inwestycja, więc czasami nie bój się wydać więcej na ubranie czy dodatek. My uważamy, że najlepszą modową inwestycją są dobrej jakości torebki. Ciekawy projekt i solidne wykonanie mogą "zrobić" praktycznie całą stylizację. Niebanalne i wyróżniające się w tłumie dodatki sprawią, że nawet najprostszy strój nabiera charakteru i szyku. 

Fot.: Instagram (@i_am_fashion)

dziewczyna ubrana w beżowe ubrania

Rób przemyślane zakupy 

Kupowanie kolejnej bluzki tylko dlatego, że wydała się taaaaka piękna nie ma zupełnie sensu, jeśli od razu po zakupach okaże się, że nawet nie masz do czego jej założyć. Idealna garderoba jest przede wszystkim spójna, więc staraj się uzupełniać ją o ubrania, które będziesz mogła ze sobą połączyć. Stawiaj na uniwersale kolory – wśród twoich ubrań nie powinno zabraknąć basicowych rzeczy, które stanowią podstawę każdego stroju. 

Fot.: Instagram (@macystucke)

Księżna Kate tym razem przeszła samą siebie! Wieczorna rutyna, którą pokocha twoja skóra!

Polecamy w tej kategorii